Ранкова кава — це не стільки необхідність, скільки звичка. Нам здається, що після чашки цього напою ми прокинемось остаточно і будемо сповнені сил та енергії... Проте кава — не найкорисніший напій для тих, хто має проблеми із серцем. Тому пропонуємо скористатися порадами, які розшукав «Кур’єр».

Вода з лимоном
Надзвичайно корисно починати день не з гарячих напоїв, а з теплої води з лимоном (якого достатньо в кількості двох скибочок на склянку). Цей нехитрий коктейль очищає кров, може впоратись із високим тиском, прискорює метаболізм, захищає в міжсезоння від ангіни, а головне — є запорукою свіжої молодої шкіри, бадьорості та гарного настрою на весь день.

Імбирний напій
Імбир — це джерело корисних елементів. Аромат імбирної настоянки здатний зняти втому. Для людей, які займаються інтелектуальною працею, імбирний чай особливо актуальний, адже він поліпшує концентрацію уваги. Крім припливу бадьорості, імбир активізує сили на боротьбу із сезонними хворобами.

Гранатовий сік
Сік граната виграє в кави тим, що тонізує організм із користю для здоров’я. Його можна пити навіть дітям і вагітним жінкам. Якщо кава підсилює серцебиття і підвищує тиск, тобто розхитує серцево­судинну систему, то натуральний гранатовий сік — навпаки, її зміцнює.

Зелений чай
Цей напій дарує бадьорість не гірше за каву. Як відомо, він містить достатньо кофеїну, щоб зранку ви почувалися бадьоро. До того ж, смак чаю можна урізноманітнити такими добавками, як лимон, імбир або м’ята.

Цикорій
Якщо вам подобається смак кави, то цикорій є найбільш гідною заміною цього напою. Крім того, напої із цикорію вважають корисними, оскільки в них міститься інулін, що допомагає роботі травної системи й поліпшує обмін речовин. Кофеїну в цикорії немає, а збадьорювальний ефект досягається завдяки великій кількості вітаміну В.

Какао
Це не лише смачний напій родом із дитинства: у какао­порошку міститься безліч корисних речовин, таких, як магній, кальцій, цинк, залізо і калій. А кофеїну — порівняно небагато. Також у какао є такі самі природні антиоксиданти, що в зеленому чаї.

Масала­чай
Масала — це назва індійської суміші спецій, до складу якої входять кардамон, кориця, імбир, насіння фенхелю, чорний перець і гвоздика. Чай на молоці, приготовлений із додаванням цих приправ, має чудовий зігрівальний та енергетичний ефект. До того ж, масала­чай стимулює серцево­судинну діяльність і поліпшує травлення.

Шавлія
Професор Пітер Роджерс із Бристольського університету провів експеримент, під час якого з’ясував, що кава — не найсильніший енергетик. Найбільш потужний тонізуючий ефект має шавлія. І не лише напої із цією рослиною, а навіть жувальна гумка допоможуть збадьоритися зранку.

Інші корисні поради — на сторінці "Будьмо здорові".

Погода

Веселим олівцем

кар080220196

— Оце виростив сина — дуб дубом!— Зате, сусіде, дерево можеш не садити.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки