Так, до Коростенського відділу поліції звернулась 50-річна жителька райцентру з повідомленням про сторонній доступ до її банківського рахунку та втрату понад 14,5 тисячі гривень. Як з’ясувалось, на мобільний заявниці зателефонував незнайомець, який назвався представником служби безпеки банку. Під приводом перевірки рахунку співрозмовник дізнався у жінки конфіденційну інформацію, що дозволила йому переказати її кошти на інший рахунок.

А 47-річний житель Романівського району, вирішивши придбати спеціальні пластикові ємності, знайшов відповідне оголошення в інтернет-мережі. Чоловік домовився з продавцем про купівлю та сплатив 2400 гривень. Продавець підтвердив надходження коштів та запропонував покупцеві приїхати за ємностями на підприємство, розташоване в сусідньому районі. Прибувши на обумовлене місце, чоловік дізнався, що придбаного ним товару немає, продавця ніхто не знає, та й телефонний зв’язок з ним припинився, а оголошення з сайту було видалене.

«Дівчина з Житомира» познайомилась через Інтернет із австрійцем, вихідцем із Молдавії. У процесі розмови почала скаржитись новому бой-френду на брак грошей. Чоловік в надії на серйозні стосунки перерахував «землячці» 700 євро й надіслав квитки на літак до Австрії. Вже наче перебуваючи в аеропорту, аферистка повідомила знайомому про те, що не має змоги до нього прилетіти через несплачений кредит у банку. Чоловік переказав ще 800 євро «житомирянці», після чого вона «зникла з радарів».

Жертвою шахраїв став і 88-річний пенсіонер-малинчанин. Дідусю зателефонував невідомий, представившись лікарем і повідомив, що його донька й онук потрапили у ДТП, в результаті якої отримали серйозні травми. За словами псевдолікаря, потерпілих слід було негайно доставити в обласну лікарню, де для їхнього лікування потрібні 20 тис. грн. Невідомий дав годину, щоб дідусь зібрав необхідну суму грошей. Тільки відправивши цю суму, дідусь здогадався зателефонувати онукові. А той відповів, що з ним і з матір’ю все добре...

Правоохоронці вкотре закликають громадян бути обачними у фінансових питаннях.