Служба безпеки України викрила та блокувала діяльність міжрегіонального центру мінімізації податкових платежів, який обслуговував великих сільгоспвиробників з кількох областей країни.

У прес­групі управління СБ України в області поінформували, що в межах досудового розслідування встановлено: організатором центру є київський бізнесмен, який займається реалізацією пального. Він створив низку фіктивних фірм, через які, використовуючи фізичних осіб­підприємців, реалізовував пальне за готівку. Проте за офіційними документами продукція нібито зберігалася на нафтобазі комерсанта у Житомирській області. Це дозволяло зловмиснику штучно відображати у звітності наявність залишків продукції. Далі виготовлялася документація для фіктивного продажу пального клієнтам центру. Цей механізм давав змогу «покупцям» протиправно мінімізовувати сплату податків до Державного бюджету. За документами пальне реалізовували за завищеними цінами, що штучно й істотно збільшувало витрати аграріїв на вирощування та збирання сільгосппродукції.

За інформацією СБ України, серед клієнтів центру — великі приватні та державні агропромислові підприємства.

За попередніми підрахунками спеціалістів, упродовж 2019 — 2020 років фігуранти кримінального провадження посприяли аграріям у формуванні незаконного податкового кредиту з ПДВ на понад 12 мільйонів гривень. Організатори центру отримували за свої послуги 5­6% від суми.

Правоохоронці провели шість одночасних обшуків на території Житомирщини, Київщини та в столиці. Вилучено оргтехніку зі сформованими документами, первинну бухгалтерську документацію та чорнові записи ділків.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків або зборів, якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар15062021

— Ну, з’їли яблука — нехай, а змія-то навіщо?— Спокусив аспід клятий…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки