Служба безпеки України припинила у Житомирі діяльність міжрегіонального конвертаційного центру. За інформацією, наданою прес-групою УСБУ в області, у процесі досудового розслідування встановлено, що двоє організаторів конвертцентру використовували реквізити понад 15 комерційних структур з ознаками фіктивності, зареєстрованих на підставних осіб. «Обслуговувались» у конвертаційному центрі понад 20 потужних агропромислових підприємств із Київщини, Житомирщини, Вінниччини, Миколаївщини, Черкащини, Чернігівщини та Хмельниччини.

Бізнесмени купували частину сільгосппродукції для експорту за готівку у невеликих агровиробників. Для її легалізації укладали фіктивні угоди купівлі-продажу. Механізм дозволяв комерсантам протиправно збільшувати суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість та переводити значні суми грошей у готівку. За свої послуги організатори отримували «комісію» залежно від суми «проконвертованих» коштів.

За попередніми підрахунками спеціалістів, за час діяльності конвертцентру в 2019 — 2020 роках через нього пройшло понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели одночасні обшуки в офісах конвертцентру та в підконтрольних структурах, а також помешканнях фігурантів кримінального провадження. У зловмисників вилучено бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, що містить сформовані документи, чорнову бухгалтерію, печатки фіктивних підприємств, чекові книжки та банківські картки.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб) тривають слідчі дії. Вживаються заходи щодо накладення арешту на рахунки фірм, задіяних у протиправній схемі, та майно фігурантів для відшкодування бюджету завданих збитків.

 

Лінки