Контррозвідники Служби безпеки України викрили посадовців одного з держпідприємств області на зловживаннях із державними коштами під час закупівлі запасних частин сумнівної якості.

У прес­групі УСБ України в області розповіли, що, за версією досудового слідства, навесні минулого року чиновники держпідприємства, яке входить до структури «Укроборонпрому», оголосили конкурсні торги на закупівлю деталей на загальну суму понад півтора мільйона гривень. Переможцем тендеру, оголошеного у межах державного оборонного замовлення, стала комерційна структура із Київського регіону.

Однак співробітники СБ України встановили, що умови конкурсних торгів були штучно сформовані для перемоги заздалегідь визначеної бізнес­структури. Зокрема, до тендеру було допущено лише двох учасників, обидва — з ознаками фіктивності. Єдиний конкурент фірми­переможця пов’язаний із нею через третю комерційну структуру і має спільний персонал. Контррозвідники спецслужби з’ясували, що ціни на запчастини були завищеними у 2,7 — 5 разів від закупівельної вартості.

Сертифікати на продукцію, за умовами тендеру, мали відповідати критерію виробництва у США. Натомість документи мають ознаки фальсифікації: в інформаційних базах власником бренду фірми, що проводила сертифікацію, є РФ, а безпосереднім виробником продукції — одна з країн Східної Азії. За висновками профільних експертів, використання цих деталей могло призвести до передчасного виходу з ладу бронетехніки, що передається Збройним Силам України.

За попередніми даними розслідування, через зловживання чиновників держпідприємства вартість закупівель невиправдано збільшилась на 750 тисяч гривень державних коштів.

Правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм­учасниць тендерної оборудки у Київській області. Вилучено оригінали тендерної документації, фінансово­бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності — учасників афери, специфікації, що стосуються закупівлі і порядку використання деталей, комп’ютерну техніку, а також майже 800 тисяч гривень у національній та іноземній валютах.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

Лінки