Служба безпеки України блокувала масштабний механізм розкрадання державних лісових ресурсів на території Житомирщини, який організували чиновники галузі.

За інформацією прес-центру СБ України встановлено, що до оборудки причетні службовці одного з лісових господарств, посадовці територіального органу Державного агентства лісових ресурсів України та спеціалізованого лісозахисного підприємства. Зловмисники організували незаконну порубку дерев під виглядом проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Правоохоронці провели понад 30 обшуків за місцем розташування лісгоспу, лісництв, спеціалізованого лісозахисного підприємства, територіального органу та центрального апарату Держлісагентства, а також за місцями проживання фігурантів справи. Вилучено документацію, яка доводить проведення оборудки.

Обшуки також відбулися за місцями діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють лісозаготівлю та лісопереробку, в ході яких вилучено понад 600 кубічних метрів необлікованої деревини. За попередніми оцінками діями зловмисників державі завдано збитки на майже 6 мільйонів гривень.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою); ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом); ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка лісу або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу); ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, повідомлено про підозру в розтраті лісосировини чотирьом посадовцям державного підприємства лісового господарства.

Триває досудове слідство.

Операція з викриття зловмисників проводилась головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України при залученні управлінь СБУ в Житомирській, Вінницькій та Закарпатській областях спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар03072020

— Борю, ти цим брязкальцем лише псуєш дитині слух. Ось візьми скарбничку і тряси нею…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки