За матеріалами Служби безпеки України за збут військових засобів ураження засуджено двох колишніх військовослужбовців-контрактників Збройних Сил України.

У прес-групі УСБ України в області повідомили, що оперативники спецслужби виявили військовослужбовців однієї з військових частин, дислокованих на території області, які налагодили реалізацію тротилу, пластиду та засобів детонації, протиправно завезених із району проведення операції об`єднаних сил.

У листопаді минулого року торгівців вибухівкою було затримано на одній із вулиць Житомира під час спроби збуту понад двох із половиною кілограмів пластиду, двох тротилових шашок загальною вагою чотириста грамів та засобів детонації до них. Раніше оперативники спецслужби задокументували продаж військовими майже півтора кілограма пластиду і засобів детонації.

Під час обшуків у фігурантів провадження вилучили ще дві тротилові шашки, чотири ручні гранати Ф-1 та РГД-5, а також запали дистанційної дії.
Житомирський апеляційний суд визнав зловмисників винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, які заздалегідь домовилися про спільне його вчинення) та ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, та призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

Вирок набув законної сили.

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки