Із початку року на Житомирщині державним виконавцям вдалося стягнути понад 90 млн. грн. заборгованих аліментів на користь дітей. Про це повідомили в головному територіальному управлінні юстиції в області.

У рамках Закону, неформально названого #ЧужихДітейНеБуває, заходи примусового впливу були застосовані працівниками Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомира до батька двох дітей, який тривалий час не сплачував аліменти. Його обмежили у праві кермування автотранспортом, володінні зброєю, полюванні та виїзді за межі України, наклали арешт на майно. Оскільки заборгованість перевищила три роки, винесли постанову ще й про накладення штрафу в розмірі 50% від заборгованої суми. Тож нарешті діти дочекалися від батька й аліментів, і коштів від штрафу, що сукупно становить близько 91 тис. грн.

Інший житомирянин заборгував своїй дитині понад 90 тис. грн. Після вжитих державними виконавцями аналогічних санкцій змушений був повернути дитині кошти у повному обсязі, а на додаток — половину від цієї суми як компенсацію за багаторічне накопичення боргу з аліментів.