Співробітники управління СБ України в Житомирській області блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого налагодили незаконний видобуток і збут бурштину.

За інформацією прес­групи УСБ України в області, організував «артіль бурштинових старателів» непрацюючий мешканець міста Олевська. Для видобутку «сонячного каменю» у прикордонних районах Житомирщини він винаймав місцевих жителів. За оперативними даними спецслужби, ділок мав «дах» серед місцевих правоохоронців, які за визначену винагороду не заважали йому в незаконному промислі та завчасно попереджали про рейди силовиків.

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели на території Олевського району півдесятка обшуків. Під час слідчих дій співробітники управління СБУ затримали п’ятьох учасників угруповання під час незаконного видобутку «сонячного каменю» шляхом гідророзмиву грунту. В організатора оборудки вилучено чорнові записи, які підтверджують протизаконну діяльність та свідчать про мінімальний дохід угруповання в сумі 20 тисяч доларів США щомісяця.

Крім того, у фігурантів справи вилучено видобутий бурштин, шість мотопомп, два електрогенератори. Загальна вартість обладнання становить понад 25 тисяч американських доларів.

Тривають слідчі дії у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони надр).