На Житомирщині встановлено своєрідний хабарницький «рекорд». Сільського голову в Чуднівському районі «взяли» на отриманні ним хабара у сумі 35 тисяч доларів. За нинішнім валютним курсом — це близько 950 тисяч гривень. Майже мільйон! За які ж послуги так дорого оцінив себе очільник сільради?

«Сільський голова вимагав грошову винагороду у представника одного з господарств, — пояснила Алла Ващенко, начальник відділу комунікацій ГУНП в Житомирській області. — За це він обіцяв позитивно вирішити питання щодо надання у користування нерозподілених паїв та підписання відповідних договорів оренди земельної ділянки». Сторгувалися як справжні бізнесмени — по 300 доларів за кожен гектар паїв. А вся площа, про яку йшлося у цій оборудці, — 116 гектарів.

Наприкінці лютого посадовець вже отримав від фермера першу частину хабара — 5 тисяч доларів. А під час отримання другої частини (30 тисяч доларів) попався. Операцію з викриття хабарника здійснили спільно працівники поліції та обласної прокуратури.

«Під час проведеного в будинку сільського голови обшуку виявлено та вилучено 10220 доларів США, 10500 гривень та 5000 російських рублів, — розповіла Тетяна Гоша, прес-секретар прокурора Житомирської області. — В тому числі знайдено й частину «першого траншу» хабара в сумі понад 3500 доларів США».

Прізвища затриманого правоохоронці не оприлюднюють. Не називатимемо його до суду й ми — хоча з власних джерел дізналися, хто це. Натомість назвемо інші дані, аби спробувати з’ясувати мотиви такого вчинку. За даними електронної податкової декларації, у 2017 році цей сільський голова отримав 123 тисячі гривень зарплати, тож в середньому мав по 10 тисяч за місяць. Можливо, таких грошей йому було замало? А тут — майже мільйон і одразу!

«Поки що посадовця затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання, — пояснила Тетяна Гоша. — Про підозру у скоєнні злочину йому повідомлено прокурором Житомирської області».

За санкцією статті Кримінального кодексу, яку інкримінують затриманому, йому загрожує досить суворе покарання — від 8 до 12 років ув’язнення. Тож, судячи з усього, незабаром у селі буде оголошено вибори нового сільського голови.