«Житомирщина» вже повідомляла про нашестя на с. Обиходи Коростенського району зголоднілих вовків, котрі тримають у страху ціле село. Мисливці нарахували там п’ятьох сіроманців, одного з них вдалося вбити. Нещодавно сліди вовків помітили й на території Черняхівського, Житомирського, Романівського, Малинського районів.

За декілька днів сіроманці в різні пори доби напали на трьох свійських собак у с. Липлянах Чоповицької ОТГ, а також на німецьку вівчарку в с. Федорівці. Досвідчені мисливці стверджують, що в лісах Малинщини слідів вовків нині багато.

Голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко розповів, що обійстя, де вовки нападали на собак, знаходяться на околиці села, біля поля.

— Мисливські угіддя нашої ОТГ належать УТМР, — сказав Михайло Миколайович. — Оскільки розпочинається сезон полювання, є надія, що вдасться сіроманців відігнати подалі від населених пунктів нашої громади.

Перший заступник голови Малинської райдержадміністрації Олексій Кучинський після сигналу на адресу райдержадміністрації пообіцяв провести бесіду з керівництвом ДП «Малинське лісове господарство» та єгерями й мисливцями, котрі розпочнуть полювання за цими хижаками.

Єгер ТОВ «Мисливський клуб Романівський» Микола Нестерук повідомив, що в лісах Романівщини нині зафіксовано троє вовків, двох із них люди бачили неподалік Ольшанки та Голубини. Кажуть, вовки з’їли в навколишніх лісах майже всіх бобрів, нападали на косуль, домашніх собак.

Як поінформували у прес-службі Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, у Черняхівському районі, в урочищі Вільська дача, також з’явилися вовки. Ця місцина мало заліснена, тому вовки тут — рідкість. Вочевидь, голодні часи далися взнаки і вовки почали мігрувати на південь.

Пара цих звірів настільки близько підходили до сіл Житомирського району, що їх на «власні очі» бачили звичайні перехожі. Поблизу Оліївки, Кам’янки, Піщанки вовки «прогулювалися», шукаючи здобич.

Єгері та мисливці Житомирщини попереджають всіх, хто любить гуляти зимовим лісом із собаками, щоб не залишали їх без нагляду, бо саме собак вовки вважають за «делікатес». За день доросла тварина має з’їсти не менш ніж два кілограми м’яса. За рік, кажуть фахівці, вовк може спожити до однієї тонни дичини. Нині в лісах самки парнокопитих — вагітні, тож є легкою здобиччю для хижаків.

На території Житомирщини загалом «мешкають» більше 200 дорослих вовків. Сезон полювання на них триває до кінця лютого.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар14122018

— І не соромно вам при сторонніх кохатися?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки