На Житомирщині співробітники Служби безпеки України у рамках комплексу заходів із захисту продовольчої безпеки країни викрили та припинили постачання небезпечних м’ясопродуктів до дитсадків Житомира і Житомирського району та лікарень регіону.

У прес-­групі УСБ України розповіли, що бізнесмен зареєстрував для участі у тендерах кілька комерційних структур, які на «папері» вирощували худобу. Через корупційні зв’язки з одним із чиновників тендерного комітету ділок став переможцем конкурсу на постачання м’ясопродукції до соціальних закладів регіону на суму майже 16 мільйонів гривень.

Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисник закуповував продукцію у третіх осіб та на спеціальному обладнанні «начиняв» м’ясопродукти хімічними сполуками і консервантами, вміст яких заборонений умовами тендеру. Оборудка дозволяла комерсанту, зокрема, збільшувати вагу м’яса, що постачалося за кошти міського та обласного бюджетів. Отриманий «навар» бізнесмен переводив у готівку через підконтрольні фіктивні підприємства на підставі фальсифікованих договорів.

Правоохоронці провели низку обшуків на виробництві, робочих місцях та місцях проживання фігурантів справи, у тому числі працівника Житомирської міської ради та ветлікаря, який видавав необхідні документи про якість м’ясопродукції. Виявлено три лінії зі «збагачення» м’яса хімічними сполуками, понад десять тонн небезпечної готової продукції, вилучено фінансово­господарську документацію та банківські картки з доказами проведення оборудки.

Тривають слідчі дії у рамках кримінального провадження. Перевіряється можлива причетність до оборудок інших посадовців держустанов, які мали б контролювати якість продукції підрядника.

Операцію проведено спільно зі слідчими управління фінансових розслідувань обласного ГУ ДФС України під процесуальним керівництвом прокуратури.

Погода

Веселим олівцем

Кар19032019

Красива, в тренді, молода.Всі знають, що вонаСторічний відзначає ювілейІ радує новинами людей!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки