Приміське село Зарічани Житомирського району наприкінці листопада сколихнула жахлива новина: колишня дружина вбила чоловіка Володимира Горового, котрий був учасником АТО.

«За попередньою інформацією, 26 листопада, близько 8-­ої ранку, за місцем проживання чоловіка між ним та його колишньою дружиною, жителькою Житомира, на ґрунті давніх неприязних відносин виникла сварка, що переросла у бійку. У результаті чоловік отримав травми та був госпіталізований до відділення інтенсивної терапії Житомирської районної лікарні. Жінка з місця події зникла. Лікарі діагностували у пацієнта черепно­-мозкову травму, забої та рани голови, політравму, а також кульові поранення грудної клітини та плеча. Врятувати життя чоловіка не вдалося, за кілька годин він помер», — розповіли у поліції.

Поліцейські встановили та розшукали жінку, 47-­річну житомирянку Ольгу Горову. Вона у скоєному зізналась. Нині її затримано. У рамках досудового розслідування поліцейські вилучили низку речових доказів, триває встановлення всіх обставин події.

За порятунком Володимир Горовий прибіг до сусідки і одразу назвав ім’я нападниці. «Там стільки ран було. Він і говорити не міг. Тільки сказав, що це Ольга — праскою», — розповіла мешканка с. Зарічан Валентина Пустовіт.

У будинку, де сталося вбивство, після розлучення чоловік мешкав сам. Зараз дім опечатаний, вікно на другому поверсі — у крові. Зазнавши численних поранень, чоловік вистрибнув з нього на вулицю. Телефоном встиг розповісти подробиці нападу своєму бойовому побратиму, з яким служили в АТО.

«Він називав свою колишню дружину «Квіточкою». Каже: «Моя «Квіточка» мене сьогодні добила все-­таки. Спочатку вона в мене стріляла, сплячого, потім душила подушкою... А потім добивала праскою». Він був фізично здоровим, спортивним, через що вона не змогла його зразу добити», — розповів бойовий побратим загиблого Володимир Ткач.

За словами знайомих, причиною численних конфліктів між Володимиром та його колишньою дружиною був добротний будинок у передмісті Житомира, у якому чоловік продовжував жити після розлучення.

«Хата належить йому, але перед тим, як він мав іти в АТО, він зробив заповіт. Поки він був на Сході України, вона хату переоформила на 11­-річну доньку Богдану. Коли він повернувся, дружина нібито сказала: «Ти тут — ніхто і звати тебе — ніяк. Я тебе залишу без нічого». А в неї був начебто покровитель у формі...», — розповів сусід загиблого Борис Карягін.

Знайомі кажуть, що це — далеко не перший напад на Володимира.

«Перший випадок — це коли вона всадила ніж у ребра Володі; наступний випадок — вже новий чоловік її приїхав, з «резинки» вистрілив 8 куль, які попали в голову Володимиру, але поліція на це закривала очі», — говорить Володимир Ткач.

До речі, колишня дружина вбивала Володимира на очах у їхньої одинадцятирічної дочки...

* * *

Бойові побратими Володимира Горового зустрілися з начальником ГУНП в області Вячеславом Печененком та начальником слідчого управління Олександром Радченком.

Начальник слідчого управління розповів: у колишнього подружжя були обопільні звинувачення у насильстві, низка звернень та заяв до поліції — тому підтвердження. «Починаючи з 2015 року до органів Національної поліції надійшло 14 звернень від Горового і 12 звернень від Горової. Йшлося переважно про насильство в сім’ї. Як із його боку, так і з її боку. По кожному випадку поліція реагувала, виносилися офіційні застереження щодо протиправної поведінки дружині і чоловіку. Обидва притягалися до адміністративної відповідальності. Щодо вбивства — всі докази зібрані, слідство триває», — зазначив Олександр Радченко.

Зокрема, проводяться слідчі дії з метою з’ясування, кому належить зброя. Саму зброю поки що не знайдено. У колі підо­зрюваних — і теперішній чоловік Ольги Горової.

Розслідування цього кримінального провадження — на особистому контролі начальника ГУНП у Житомирській області Вячеслава Печененка.

Погода

Веселим олівцем

Кар07122018

— На кого ж ви мене залишаєте?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки