Зустріч з одним із найвідоміших у «Фейсбуці» котом і його автором Оленою Павловою відбулася у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва напередодні відзначення Дня української писемності та мови. Місце і час були обрані недарма: у соцмережах Інжир активно закликає вивчати рідну мову та якомога більше читати. Малюнки з його зображенням і короткими, але влучними висловами нерідко з’являються у всеукраїнських газетах і журналах, Інтерне-т­виданнях.

За словами журналістки, фрілансера Олени Павлової, вперше вона намалювала Інжира у 2009 році. Та знаменитим він став кілька років тому, коли малюнки з ним з’явилися в Інтернеті. «За цей період виник цілий міні­світ кота Інжира, починаючи від колекції шарфиків і закінчуючи улюбленими книгами», — розповіла художниця. Від імені кота вона веде популярний блог із рецензіями на книги. Тож під час зустрічі найбільше говорили саме про сучасних письменників і класиків та їх твори.

Як зізналася авторка, поки що вона не планує створювати повноцінний комікс із пухнастим персонажем, бо «це займе дуже багато часу, а навколо стільки всього відбувається». Аби швидше реалізувати свої ідеї, Олена й зображення котика створила простим у виконанні. До речі, у цьому могли переконатися всі присутні, спробувавши й собі намалювати Інжира.

Оскільки мова йшла про життя кота, нехай і віртуального, то й пригощання було відповідне — молоко. На згадку про зустріч можна було придбати листівки та плакати з автографом Олени Павлової.

Погода

Веселим олівцем

Кар14122018

— І не соромно вам при сторонніх кохатися?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки