Учасниці «Веснянки».
Учасниці «Веснянки».

Нещодавно у Скадовську Херсонської області за підтримки Національної спілки кобзарів України та місцевих органів влади відбувся ХІ Всеукраїнський дитячий фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі».

Цього року участь у святі задушевної української пісні й музики брали юні прихильники бандури з різних куточків України. Нашу область представляли вихованці Малинської дитячої зразкової капели бандуристок «Веснянка» (художні керівники — заслужений працівник культури України Світлана Майданович і Тетяна Гузенко).

— Фестиваль проводиться з метою підтримки та розвитку української національної культури, популяризації кращих зразків української пісні, підтримки та пропаганди мистецтва гри на бандурі серед молоді, виявлення нових творчих колективів та окремих виконавців, — розповіла С.Майданович.

У пам’ять про одного з ініціаторів фестивалю — А.В.Скуратівського — бандуристки «Веснянки» виконали пісню «Бандуристе, орле сизий». Також до складу концертної програми малинчан увійшли композиції «Шумить Дніпро», «Вишиванка», «Лелеча пісня», «Як діждемо літа», «Чорна квочка».

Гала-концерт фестивалю відбувся на центральній площі Свободи в Херсоні. Дипломами та цінними подарунками за сольне виконання нагороджені неодноразові переможці й призери всеукраїнських та обласних конкурсів та фестивалів Юлія Ющенко та Божена Якименко, а також капела бандуристок «Веснянка».

Виступ малинчан припав до душі херсонцям та гостям міста. Багато з них підходили до наших артистів після виступу й дякували за професійні спів та гру на бандурі, чудові костюми.

Участь юних малинських бандуристок у фестивалі стала можливою завдяки підтримці Малинської міської ради та її голови Олексія Шостака, а також депутата міської ради, приватного перевізника Олександра Столяра.

Погода

Веселим олівцем

Кар07122018

— На кого ж ви мене залишаєте?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки