Нещодавно художники з Житомира упродовж декількох днів малювали мурал у деокупованому Куп’янську Харківської області.

Логотипи Житомира та Куп’янська наші талановиті митці створили під час поїздки разом із волонтерами. Про це розповіла головна спеціалістка Житомирського міського управління культури Наталія Марчук.

— Народилася така ідея — зробити мурал на одній зі стін Куп’янська, бо місто насправді дуже сіре, — розповіла Н.Марчук. — І більша частина того міста — в руїнах. Це було свідоме рішення.

Мурал у Куп’янську житомиряни малювали впродовж двох днів. Під час роботи художники чули звуки ракетних та артилерійських обстрілів.

— У Куп’янську, коли ми стояли на стрем’янці, малювали і чули вибухи, то розуміли, що то — не полігон, а справжні постріли або по наших, або по чужих, — каже художник Дмитро Куцман. — І, до речі, чомусь ми не ховалися. Просто стояли і працювали. Працювали і під час комендантської години, заручившись підтримкою військової адміністрації та охороною військових.

Жителі Куп’янська розпитували про Житомир.

— Мешканці цікавилися, що ми малюємо, звідки приїхали, — розповідає художниця Наталія Носок. — Ми переважно тільки позитив від населення отримували. Звісно, розповідали, звідки ми, хто ми. Багато хто навіть не знав, де знаходиться «той Житомир».

— Місцеві люди: хто — у відчаї, а хто, навпаки, радіє, — зазначає художник Сергій Носок. — Вони всі небайдужі й дуже емоційні. Просто як подивишся в їхні очі й на руїни, то розумієш, що вони потребують оцих яскравих кольорів, якоїсь уваги, щоб вони знали, що не лишилися на самоті.

 

Лінки