Десятий міжнародний фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» проходив упродовж п’яти днів у Житомирі за участю музикантів з України, Білорусії, Вірменії, Сербії, Франції, Швейцарії, Німеччини та деяких інших країн.

У рамках фестивалю вперше за його історію пройшов міжнародний конкурс юних кларнетистів, який проводився у двох вікових категоріях. Гру оцінювало журі у складі відомих музикантів з 5 країн на чолі з одним з віртуозів сучасності Хеном Халеві. Переможці конкурсу Давид Лещенко та Валерія Макарова отримали чудові призи — кларнет від паризької компанії «Selmer», провідного світового виробника високоякісних духових інструментів, та сертифікат на участь у майстер-класі у Франції.

Організатори фестивалю «Сонячні кларнети» пишаються, що він є справжньою школою професійного зростання і підвищення рівня виконавської майстерності для молодих музикантів. У рамках заходу на сценічних майданчиках міста щороку проводяться концерти, творчі зустрічі й майстер-класи за участю солістів симфонічних оркестрів, провідних фахівців музичних академій і університетів. Цього року особливу увагу житомирян та гостей фестивалю привернув концерт класу професора Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової, заслуженого діяча мистецтв України З.П.Буркацького та творчий вечір, присвячений 80-літньому ювілею професора Білоруської державної академії музики В.П.Скороходова.

Завершився фестиваль феєричним концертом Національного президентського оркестру за участю квартету кларнетистів оркестру військово-повітряних сил США в Європі. Оркестри вже не перший рік співпрацюють у рамках міжнародного проекту «Культурна дипломатія: музика без кордонів».

Американські гості пробули в Житомирі 4 дні, працюючи у журі конкурсу та проводячи майстер-класи для студентів і викладачів музичних навчальних закладів. «Що стосується фестивалю, то для нас велика честь — бути присутніми на ньому, і ми були надзвичайно вражені рівнем музикантів», — наголосила командир і диригент оркестру військово-повітряних сил США в Європі, підполковник Крістіна М. Мур Уррутіа.

Лінки