Фото facebook.com/OlevskOTG.
Фото facebook.com/OlevskOTG.

На вулицях Олевська в ці дні можна було побачити людей у формі німецьких вояків часів Великої Вітчизняної війни. Як виявилося, це — учасники зйомок документального фільму, який знімають житомирські кінематографісти.

— Проект цієї стрічки є одним із переможців конкурсу на грантову підтримку від Житомирської облдержадміністрації у 2019 році, — розповіли в Олевській міській раді. — Над фільмом працюють Творче об’єднання «Ехо» та Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Режисером і сценаристом є В’ячеслав Майборода, оператором — Олег Кот. У зйомках фільму задіяні історичні реконструктори з Києва та Житомира, а також мешканці Олевська.

Фільм має робочу назву «Тарас Бульба-­Боровець та його Поліська Січ» і присвячений складним історичним подіям літа­осені 1941 року. Тоді в північних районах Житомирщини діяла так звана «Олевська республіка» — військово­політичне утворення українських націоналістів, яке постало з мовчазної згоди фашистських окупантів. Очолив «республіку» Тарас Боровець (прізвисько Бульба), який у 1941­1942 роках активно співробітничав з німецькими окупантами.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 12 листопада 2019