Анатолій Сірик (у центрі) з колегами по перу — Юрієм Кондратюком і Петром Білоусом. Фото автора.
Анатолій Сірик (у центрі) з колегами по перу — Юрієм Кондратюком і Петром Білоусом. Фото автора.

Поетичними рядками привітали нещодавно представники красного письменництва свого колегу Анатолія Сірика. Подія, що відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Ольжича, була приурочена до 80­річного ювілею літератора. Читачам Анатолій Сірик відомий не лише поезіями, а й дослідженнями в галузі краєзнавства та історії слова.

Народився Анатолій Силович 28 вересня 1939 року в Чуднові, де закінчив середню школу. Далі було навчання в Житомирському індустріальному технікумі обробки деревини (нині Житомирський технологічний коледж Київського національного університету будівництва та архітектури) і в держуніверситеті імені Тараса Шевченка в Києві. Його вабили мандри та література. Об’їздив майже весь Радянський Союз. В Україні майже 20 років жив у Черкасах, де працював на літературній ниві, створивши та очоливши літературну студію імені Василя Симоненка.
— 25 років я був заборонений, однак працював на літературу. Свою першу книжку видав у п’ятдесят. Писати ніколи не пізно, головне набратися досвіду, все «всмоктати» і осмислити, — розповів Анатолій Сірик.

Багато теплих слів прозвучало на адресу ювіляра від друзів, товаришів по літературному цеху. Голова обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Штатська вручила імениннику почесну грамоту облдержадміністрації та зачитала вітальну адресу від голови НСПУ Михайла Сидоржевського.

Слово взяв і доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Петро Білоус: «Життєвий шлях Сірика — це шлях українського інтелігента, який не пристосовувався, мав свої душу, літературну та ідеологічну пристрасті.
Фото автора.