Щороку, восени, у грузинському місті Сурамі проводиться фестиваль «Лесіаоба», присвячений пам’яті української поетеси Лесі Українки. І вже хорошою традицією стало відвідування делегацією з Новограда-Волинського цього міста на Кавказі, де наша видатна землячка провела останні дні свого життя. Цьогоріч участь у «Лесіаоба» взяли також представники Польщі, Латвії, Литви, Білорусії та України.

Як повідомили в Новоград-Волинській міській раді, цього разу їхню громаду представляли депутат міської ради Василь Юрків, ветеран АТО Ігор Лук’янець із дружиною Валентиною, активістки благодійної організації Наталія Нагорна і Ольга Вишетравська. Поїздка до Грузії відбувалася за власний кошт делегатів. У ході візиту гості з України, зокрема, ознайомилися з досягненнями Хашурського району, відвідали гімназію ім. Лесі Українки, в якій викладають українську мову, музей-бібліотеку поетеси, а також побували на святі осені.

Члени делегації відзначили значні досягнення у формуванні туристичної привабливості міст Грузії, а це — надходження до бюджету. Також представників Житомирщини вразили повага грузин до постаті Лесі Українки та поглиблене вивчення ними її творчості. Недарма, як підкреслили вони, міст між двома народами, який «проклала» Леся Українка, слугує й нинішнім поколінням. Окрему вдячність за це висловили Таріелу Гоголадзе, який протягом 11 років був міським головою Сурамі, є незмінним учасником міжнародних свят літератури і мистецтв «Лесині джерела» та «Лесіаоба».