Фото автора.
Фото автора.

Ми вже писали нещодавно про «зачищення» на Чуднівщині останніми роками пам’яті про легендарного розвідника Тойво Вяхя (1901-1984), який мешкав у містечку майже два десятки повоєнних літ під ім’ям Івана Михайловича Петрова. Пам’ятник йому демонтували в 2016 році, тоді ж перейменували вулицю його імені — в рамках процесу декомунізації.

Але тепер, схоже, ледь-ледь повіяв «вітер перемін». Однією з таких ознак стала непересічна подія, яка відбулася в Чуднові. Тут представлено книгу про Тойво Вяхя (першу, видану про нього в Україні!) — «Увіковічений своїм життям». Сталося це напередодні 35-річчя з дня смерті розвідника.

Автор книги — людина, яку також добре знають у Чуднові — Федір Панасюк. У 1980-1990-их роках він був першим секретарем Чуднівського райкому КПУ, головою районної ради, опісля — народним депутатом України від Чуднівщини. Пропрацювавши тривалий час у секретаріаті Кабінету Міністрів, Федір Панасюк нині є пенсіонером. Відтак присвятив себе літературній діяльності. Перша його книга мала назву «На зламі двох віків» — про себе, родину та епоху. А тепер він звернувся до постаті видатного земляка, незаслужено забутого нині.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 23 серпня 2019