Фото з сайту radomyshl.com.
Микола Якович Ярмолюк із дружиною Ольгою Андріївною. Фото з сайту radomyshl.com.

Нещодавно 83-річний член Національної спілки письменників України, письменник та журналіст, уродженець с.Прибережного Ружинського району Микола Ярмолюк став лауреатом літературно-мистецької премії імені Лесі Українки у номінації «Література». До речі, раніше його було удостоєно премій імені Івана Огієнка та Василя Земляка.

З-під пера М.Я.Ярмолюка вийшли більш як три десятки книг оповідань, повістей, романів для дорослих і дітей, дві збірки детективів. Перший його серйозний твір «Сама в хаті» побачив світ у 1968 році у журналі «Дніпро». Схвальні відгуки читачів отримали книги про чорні дні фашистської окупації — «Ружі пливуть за водою» (1973), «З роду Сіриків» (1985), «Дорога без початку і кінця».

Книги Миколи Яковича виходили великими накладами й одразу розходились із полиць магазинів. Сучасників захоплювали гострі сюжети з несподіваним фіналом, вміння творити характер героя, тонкий психологізм, самобутність і бійцівський характер самого автора.

Вагомий внесок Микола Ярмолюк залишив і в журналістиці краю, адже з 1968-го по 2003 роки був редактором Володарсько-Волинської районки «Прапор» та газет «Зоря Полісся» і «Радомисль».
Мабуть, це все вдавалось йому і тому, що 63 роки поруч з ним — його кохана й терпляча дружина Ольга Андріївна. Вона — його муза, берегиня родинного вогнища.

 

Лінки