Цього року в Україні проведено цілу низку заходів, присвячених 220­річчю з дня народження відомого французького письменника Оноре де Бальзака. До вшанування пам’яті романіста долучилися і в Бердичеві, адже місто тісно пов’язане з життям і творчістю Бальзака. Краєзнавці та науковці присвятили цій події аж дві конференції. Перша — міжнародна науково­краєзнавча конференція «Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва» — відбулася за сприяння Національної спілки краєзнавців України та її осередків у області та місті, облдержадміністрації та міської ради, французької компанії «BETEN International». Громадська ж організація «Центр розвитку Бердичева» стала співорганізатором міжнародної науково­практичної конференції «Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна».

У програмі свята були ще концерти, вистави, дегустація кави за рецептом Бальзака, перегляд кінофільму за бальзаківською тематикою тощо. Створити ж мурал (Бальзак — Ганська) на фасаді одного з будинків поки що не вдалося. Проект, представлений Надією Макаровою та Малонга Міакетітео Тімоте Едгар «Мурал на фасаді галереї Оноре де Бальзак» у міському конкурсі «Бюджет участі» набрав лише 23 голоси.

Подейкують, що, можливо, організатори фестивалю «Balzac Fest» профінансують і цей проект.

Загалом у місті ревно ставляться до збереження пам’яті про Оноре де Бальзака. Поруч із офісним комплексом «Оноре де Бальзак» є погруддя французькому письменнику. Його автор — заслужений художник України Василь Фещенко. Меморіальна дошка на фасаді римо­католицького костелу Святої Варвари нагадує про те, що в храмі вінчалися Оноре де Бальзак і графиня Евеліна Ганська.

Лінки