Фото автора.
Фото автора.

Вісімнадцятий раз зібрав шанувальників фестиваль авторської пісні «Мі-сі-соль» імені Олександра Щиріна. Традиційно він проходив на території скеледрому в селі Денишах Житомирського району.

Зустрітися з друзями, посидіти біля багаття, послухати нові та старі пісні зібрались люди з різних куточків України. Розпочався фестиваль із концерту-візитівки в обласній універсальній науковій бібліотеці імені О.Ольжича. Далі дійство відбувалося на берегах річки Тетерева і було різноманітним. Об’єднало учасників спільне вечірнє багаття, де кожен міг представити свою творчість.

Найбільш насиченим був другий день: творча майстерня, майстер-класи, міні-лекторії, гра «Що? Де? Коли?», виставки майстрів народної творчості, спортивні майданчики, великий концерт і нічна гумористична програма.
Третій день був часом обіймів та обіцянок знову зустрітися.

Ведучий творчої майстерні Олександр Ворох розповів: «Намагаюся щороку приїжджати на «Мі-сі-соль». Останнім часом я працюю у творчих майстернях, де досвідчені автори та виконавці слухають усіх бажаючих. Вони дають поради, як покращити пісню, поезію, виконання, музику». Нині Олександр Ворох проживає в Києві, а свій родовід веде з селища Черняхова. Він — автор і виконавець пісень, також пише симфонічні твори.

Фестиваль «Мі-сі-соль» має свої історію, традиції та карту, яка вивішена біля входу на центральний майданчик і розповідає відвідувачам, де і що знаходиться на «Землі Сан Саннікова»: поселення, майдан фестивальний, мала сцена, схил глядацьких оплесків, спонсорський узвіз, шлях визволення тощо.

Цікавинкою цього року була виставка традиційного поліського одягу та ткацтва Житомирського обласного краєзнавчого музею. Працівниці музею ознайомили присутніх із одягом наших пращурів та предметами побуту.
«Представленим експонатам — більше ста років. Ми хотіли дати можливість гостям порівняти, як жили люди в давнину і зараз. Продемонстрували кошик із лубу, ціп для обмолоту жита, «хлібну лопату». Одяг має характерний для нашого регіону стрій. Ми хочемо, щоб наші сучасники знали і поважали давнину. Вони не завжди нині мають бажання і час ходити по музеях, тому ми завітали до них у гості», — розповіла завідуюча відділом етнографії Валентина Невельська.

Потрапити у справжню казку учасники фестивалю могли, завітавши на місце зйомок серіалу про слов’ян, розташоване неподалік від майданчика «Мі-сі-соль».
Організували музичну подію Житомирський міський спортивно-туристичний клуб «Полісся», управління культури та туризму облдержадміністрації, управління культури Житомирської міської ради, Тетерівська ОТГ, Житомирський водоканал.