Фото з сайту Житомирської міської ради.
Фото з сайту Житомирської міської ради.

 

Нещодавно пройшов «Фестиваль  Японії у Житомирі». У різних приміщеннях відбувалися і демонстрування відомих анімаційних фільмів, японських бойових і прикладних мистецтв, створення ікебани, проведення чайної церемонії. Гості фестивалю мали змогу взяти участь у заняттях із японської мови і майстер-класах із каліграфії, створення орігамі тощо. Також у рамках фестивалю в приміщенні кінотеатру «Жовтень» працювала виставка японських ляльок, паперу та каліграфії, фотовиставка «Кіото: Історія та сучасне життя стародавньої столиці», а також «Опроміння» фотожурналіста Кадзума Обара, Т.Т.Танака та Ольги Хоменко «Україна та Японія: Зустрічі».

Однак не лише розвагами єдиними: у Житомирі також відбувся семінар, організований міською радою спільно з Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського. Участь у ньому взяли топ-менеджери японських компаній.

Під час відкриття семінару посол Японії в Україні Такаші Кураі зауважив, що в останні роки  активізовано співпрацю між українськими та японськими партнерами. Він високо оцінив важливість проведення подібних фестивалів як  можливості для налагодження та зміцнення  відносин. Міський голова Сергій Сухомлин нагадав, що тісне співробітництво з посольством Японії почалося кілька років тому, коли на вулиці Михайлівській були висаджені сакури.

Під час офіційної зустрічі були обговорені перспективи майбутнього співробітництва між містом та Японією.

Проведення фестивалю японської культури в Україні вже стало традиційним. У 2014 році він відбувся у Львові, у 2015-му — в Одесі, потім — у Дніпрі, Вінниці, торік — у Києві.

 

 

Погода

Веселим олівцем

Кар03072020

— Борю, ти цим брязкальцем лише псуєш дитині слух. Ось візьми скарбничку і тряси нею…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки