Не так давно відзначався Міжнародний день космонавтики. Для Житомира це свято, безумовно, є особливим — як для батьківщини Сергія Корольова. А музей космонавтики його імені є одним із найбільших предметів гордощів обласного центру.

Але чи тільки гордощів? На жаль, ні. В одному з найвідоміших музеїв Житомира скупчився клубок складних проблем, які ніхто не хоче розв’язувати. Так вважає Володимир Нікулін — знаний у місті будівельник, почесний громадянин Житомира. Десятки років він працював на відповідальних посадах, займаючись розбудовою Житомира: — у 1960 — 1980-их роках був начальником відділу капітального будівництва облвиконкому, заступником голови міськвиконкому. Коли вже йому перевалило за 80, Володимир Федорович засів за спогади. З-під його пера останніми рокам вийшли три великі й надзвичайно цікаві книги, присвячені Житомиру та його окремим спорудам, до зведення яких доводилося долучатися й автору.

Нещодавно у видавництві «Волинь» побачила світ нова книга Володимира Нікуліна. Вона цілком присвячена складній ситуації, яка склалася навколо розширення Музею космонавтики. Назва книги досить відверта й різка — «Саботаж». Саме так характеризує автор ставлення до розвитку музею його нинішнього керівництва, а також обласних та міських посадовців останніх років. Свою позицію Володимир Нікулін аргументовано доводить — у книзі обсягом 476 сторінок вміщено 50 фотографій та 127 копій документів. Автор знає, про що пише, адже ще у 1980-их роках він був ініціатором та активним учасником спорудження музейного павільйону «Космос».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 28 травня 2019

 

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки