Мальовниче село Романівка у Попільнянському районі — знакова точка на карті України. Відоме воно усім шанувальникам літератури — поряд з іншими знаменитими місцями. Адже звідси походить коріння видатного українського поета Максима Рильського. Тут він жив із народження і до юності. Тут вчителював у молодості, а у зрілих роках часто приїздив у гості до земляків, був їхнім депутатом. Тут на цвинтарі поховані його батьки. І саме тут з 1978 року відбувається літературно-мистецьке свято «Романівська весна», яке збирає у музеї-садибі Рильських діячів культури та мистецтва: письменників, поетів, музикантів, народних майстрів, професійні та аматорські творчі колективи.

Нинішня «Романівська весна» — вже сорок друга за рахунком. Це — справжній культурний бренд не лише Житомирської області, а й всієї держави. Адже свято має всеукраїнський статус. Проте цього року чомусь про це забули можновладці всіх рівнів.

— Уже п’ятий десяток літ тривають «Романівські весни». А що ж далі? Дехто певен, що на цьому — вже все, — невесело каже завідуючий музеєм-садибою Ігор Бородавка. — Ні, таки не все! За підтримки народу ми це збережемо. Адже свято робиться не заради свята, а для романівців, для жителів сусідніх сіл, для всієї України. Це ж всеукраїнське свято. І якщо його загубити — буде велика біда...

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 24 травня 2019