Протягом першого квітневого тижня в Музеї космонавтики ім. С.П.Корольова демонструвалася унікальна міжнародна фото-АРТ виставка «Маестро Космос», присвячена 95-річчю від дня народження відомого кінорежисера, народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова (Саркіса Параджаняна).

Куратор виставки — голова Вірменського товариства культурних зв’язків в Україні Олена Оганесян — розповіла, що Житомир є 77-им містом, в якому демонструється ця унікальна експозиція. Можливим це стало за підтримки вірменської громади Житомирщини та управління культури і туризму облдержадміністрації.

«Я — людина, чиє життя й душа — мучення». Так міг сказати про себе чоловік, вірменин за національністю, народжений у Грузії, який тричі сидів у російських тюрмах як український дисидент. Його недаремно ще за життя називали «Маестро Космос». Його фільм «Тіні забутих предків», котрим захоплювався Ф.Фелліні, отримав кілька десятків міжнародних нагород.

На виставці були представлені раритетні дрібнички з власних речей С.Параджанова, твори відомих українських та зарубіжних митців. Свій внесок у неповторну параджанівську атмосферу під час відкриття виставки зробили юні грації з Центру танцю «АВАНТЕ» й квартет скрипалів Житомирського музичного училища ім. В.С.Косенка.

Погода

Веселим олівцем

Кар07022020

— У нас — не кухар, а просто маг: він може з учорашніх котлет зробити завтрашні…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки