Заслужена артистка України Людмила Нестерчук зі своєю наймолодшою ученицею Маргаритою Костеньовою.
Заслужена артистка України Людмила Нестерчук зі своєю наймолодшою ученицею Маргаритою Костеньовою.

Заслужена артистка України Людмила Нестерчук, котра тридцять років пропрацювала в обласній філармонії імені С.Ріхтера, нині навчає мистецтва грати на бандурі в музичному училищі імені В.Косенка. Людмила Володимирівна пишається тим, що серед її талановитих студентів є й учениця однієї із загальноосвітніх шкіл Житомира Маргарита Костеньова. Для мами ж Маргарити Ольги Валеріївни було повною несподіванкою, коли дізналася про те, що її донька не навчається грі на фортепіано.

— Вона «почула бандуру», 64 мелодійні струни, — розповідає Ольга Костеньова. — Звуки, що лунали з цього музичного інструмента, перевернули внутрішній світ доньки. Минуло три роки, але Маргаритка жодного разу не пошкодувала про свій вибір.

Маргариті — лише дев’ять років. Дівчинка у студії-школі педагогічної практики при музичному училищі успішно опановує секрети гри на бандурі. Лише протягом минулого року вона була удостоєна багатьох нагород на різноманітних конкурсах бандуристів-інструменталістів. Зокрема, Маргарита посіла друге місце на міжнародному конкурсі, що відбувся у Туреччині. Маючи власні твори, отримала запрошення взяти участь у міжнародному конкурсі композиторів, що відбудеться у Чикаго (США).

— Маргарита — дуже обдарована дитина, — розповідає Людмила Нестерчук. — Нині готуємо збірочку, до якої увійдуть чотирнадцять написаних нею «нотних оповідань». Це — коротенькі п’єски, які можуть відтворювати учні перших-других класів музичних шкіл.

За словами Маргаритки, перший свій етюд «Перлинонька» написала, дізнавшись, що саме так звучить її ім’я в перекладі з грецької мови. До наступної п’єски «Війна іде. Вона чекає» крім музики написала також слова. Твір присвятила подіям на Сході України.

— За виконання на всеукраїнському конкурсі у Хмельницькому власного твору «Золотий листопад» була удостоєна гран-прі, — розповідає Маргарита Костеньова. — П’єску присвятила світлій пам’яті житомирського композитора Олександра Ходаківського.

Маргарита Костеньова мріє, що, коли підросте, обов’язково навчатиметься в Житомирському музичному училищі у Людмили Володимирівни. А після його закінчення здобуватиме музичні знання у Київській консерваторії, у Людмили Володимирівни Коханської.

— Звичайно, зараз Маргаритці, котра з самого початку навчання розпочала грати не на учнівській, а на концертній бандурі, вага якої — десять кілограмів, важко, — розповідає Людмила Нестерчук. — Але дівчинка — дуже наполеглива. Та й можливості бандури — безмежні. Я ж нашу Перлинку завжди підтримуватиму.

Погода

Веселим олівцем

кар16082019

— Я тобі покажу, як красти, негіднику!— Покажіть, дядечку, покажіть. А то мене вже тричі ловили…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки