У передноворічні дні в місті Покровську, що на Донеччині, відбувся всеукраїнський хоровий конкурс із дивною двомовною назвою «Щедрик Фест», організований Міністерством культури України, Національною оперою України, Донецькою облдержадміністрацією й Покровською міськрадою спільно з Хоровим товариством ім. М.Леонтовича.

40 хорових дитячих і дорослих колективів у жовтневому відбірковому турі змагалися за право взяти участь у фіналі. Пощастило сімнадцятьом найкращим з усієї України. І серед них — зразковий дитячий хор «Глорія» Житомирської музичної школи № 1.

— Усім нам дуже хотілося перемогти, бо ж це — можливість пропагувати українську культуру й стати Ангелами Миру у 18 країнах Європи та Америки, — каже одна з учасниць хору Наталія Таранчук. — Ми співаємо різні твори, але ця конкурсна програма була особливою. В ній — і колядка Івана Сльоти, і релігійні піснеспіви в обробці художнього керівника хору Наталії Клименко. Це твори, які співаєш серцем, їх виконувати і легко, і важко.

Художній керівник і диригент хору Наталія Клименко розповіла, що «Глорія» виступала в перший день конкурсу разом із чотирма іншими колективами. Серед восьми вокальних творів виконували й поліську щедрівку, яка хоч і живе в нашому краї віками, але щоразу звучить по­новому, по­особливому.

Високу майстерність наших юних соловейків гідно оцінило журі конкурсу. В номінації «Дитячі та юнацькі хори» зразковий хор «Глорія» став лауреатом третьої премії. З цією перемогою колектив отримав ще й можливість продовжити українську культурну дипломатію в Македонії — здійснити концертне турне до неї дітей запросив один із членів журі.

Конкурс цей запам’ятається житомирянам ще й участю у встановленні двох національних рекордів України: одночасного виконання «Щедрика» та прикрашання новорічної ялинки понад п’ятьма тисячами дзвіночків.