Рівно півстоліття тому, в листопаді 1968 року, на півночі Житомирщини було утворено один із найбільших і найцікавіших в Україні природних заповідників —Поліський.

Площа його сягає понад 20 тисяч гектарів або 200 квадратних кілометрів. Це, між іншим, лише трохи менше території таких держав як Мальта або Мальдіви, і значно більше, аніж площа Ліхтенштейну чи Сан-Маріно. Але значно ціннішими за площу в Поліському заповіднику є його ландшафти та природний фонд.

Тутешня дика, не спотворена господарською діяльністю людини природа дійсно багато у чому схожа на тайгу. Територія заповідника повністю вкрита сосновими лісами підтайгового типу. Таких немає більше ніде в Україні! Тут є також річки з невеликими перекатами та мальовничими берегами, мальовничі озера, величезна кількість дрібних струмків, а також непрохідні болота.

«Фауна хребетних тварин Поліського природного заповідника та його околиць нараховує 279 видів, — повідомляють у Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. — Поміж них — 45 видів ссавців, 195 видів птахів, 12 видів земноводних, 7 видів плазунів та 19 видів риб». Одним з головних об’єктів наукового вивчення фауни в заповіднику є вовки. Багато років їх життя досліджує директор Поліського природного заповідника Сергій Жила. Про вовків він написав уже декілька книг і вважається одним з кращих в країні знавців цих хижих тварин.

«Сьогодні в нашому заповіднику працюють понад 80 співробітників, — розповів «Житомирщині» Сергій Жила. — Окрім наукової та дослідницької роботи, ми здійснюємо й просвітницьку діяльність. На території центральної садиби заповідника, у селі Селезівці Овруцького району, облаштували екологічну стежку, музей «Древлянське село» (з експозиціями природи та побуту поліщуків), а також галявину старовинних каменів». Тож гості Природного заповідника мають змогу не лише помилуватися красою дикої природи, а й зануритися у дивовижний світ древлянської старовини.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар12042019

— Хазяїн казав, що коли й надалі такі платіжки за газ та електроенергію надходитимуть, то він з усією родиною до тебе в будку вселиться…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки