Наступного року в Україні та Франції з нагоди відзначення 220-річчя з дня народження великого французького письменника Оноре де Бальзака заплановано багато культурно-просвітницьких заходів — конкурсів, вистав, театральних вечорів, концертів, екскурсій, конференцій тощо. Одна з європейських компаній взялася за реалізацію міжнародного проекту «Бальзак — 220», покликаного вшанувати культурну спадщину, пов’язану з Оноре де Бальзаком та Евеліною Ганською, котрі взяли шлюб у Бердичеві та мешкали в селі Верхівні Ружинського району.

Верхівнянська садиба є унікальною пам’яткою історії, архітектури та садово-паркової культури кінця XVIII — початку XIX ст., її занесено до Державного реєстру національного культурного надбання. Нині у цій садибі розміщуються філія Житомирського агротехнічного коледжу та літературно-меморіальний музей.

За словами екскурсовода літературно-меморіального музею Наталії Кушин, кімнату-музей Оноре де Бальзака в приміщенні на той час Верхівнянського сільськогосподарського технікуму на громадських засадах було відкрито у квітні 1959 року. У 1999 році її було реформовано у Житомирський літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака.

Експозиція музею, що розмістилася в трьох кімнатах — вітальні, робочому кабінеті, спальні — розповідає про господарів цього маєтку та велике кохання Евеліни й Оноре. Саме ці апартаменти на другому поверсі, до яких вели масивні дерев’яні сходи, письменнику відвела Єва Ганська.

У листопаді 1847 року Бальзак писав родичам: «Я маю розкішний апартаментик... кабінет із рожевого штучного мармуру з каміном, чудовими килимами та зручними меблями, вікна цілком зі скла, без олов’яної фольги; переді мною відкривається краєвид на всі боки. Можеш собі уявити, що за Лувр ота Верхівня, де є п’ять чи шість таких апартаментів для гостей...».

— Свого часу нашому музею подарували колекцію графічних робіт замку Саше (Франція), колекцію книг та виставкових робіт музею в Парижі, — розповідає Тетяна Володимирівна. — Нині вони також представлені в експозиції.