Фото Людмили ЛОБАЧОВОЇ.
Фото Людмили ЛОБАЧОВОЇ.

У рамках акції «Синьо­-жовтень» в обласній бібліотеці для юнацтва пройшов творчий вечір Наталії Міжигурської «Для тебе, Україно, співаю і живу».

Пані Наталія — журналістка, перекладачка, композитор і співачка, людина з надзвичайно світлою і доброю енергетикою, якою щедро ділиться з людьми. Вона сказала, що сприймає цю зустріч як вечір пам’яті її творчого однодумця і партнера по дуету Олександра Ходаківського, котрий передчасно пішов із життя. Олександр був її «творчої половинкою», якої співачці зараз гостро не вистачає. Ноту смутку поглибило щемливе, ніжне виконання романсу «Дивлюсь я на небо». А далі у виконанні співачки лунали різні за жанром пісні: весела, запальна «Еспаньйола» і ліричне «Жичення» на музику Ф.Шопена; «Кубок» і «Каюсь» (поетична молитва до Бога); «Весна прийшла» та «Якщо мені навіть пробачиш», «Молитва митців» та інші. Музичний супровід співачці забезпечила акомпаніатор Наталія Травкіна, викладачка Житомирського державного університету ім. І.Франка, заслужена діячка культури Польщі.

У творчому доробку Наталії Міжигурської є й переклад українською двомовної збірки віршів польської поетеси Ізабели Зубко. Звучали поетичні рядки з цієї збірки. А подарунком самій пані Наталії був виступ поета­початківця Бориса Теліцина, який прочитав свій вірш «Бабине літо». Співачка й перекладачка подарувала обласній бібліотеці для юнацтва збірку віршів Ізабели Зубко «Уночі прокидається сон».

На запитання, що в її житті важливіше — поезія чи музика, Наталія відповіла, що сьогодні в її житті переважає музика. До речі, нещодавно Міжигурська повернулась із фестивалю можливостей людей похилого віку «Золоті роки — 2018», що відбувся у Львові. Тож, звертаючись до слухачів, людей різних поколінь, Наталія побажала всім залишатися молодими душею і з цим крокувати життям.