Фото Валерія КОСЕНКА.
Фото Валерія КОСЕНКА.

В обласній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича відбулася зустріч із відомою не тільки на Житомирщині письменницею і громадською діячкою, дослідницею минувшини нашого краю Галиною Мельник, яка напередодні свого 80-річчя видала вже четверту книгу прози і поезій «Вечір думає — а ранок знає».

Колишня директорка книжково-газетного видавництва «Полісся» Валентина Орел зазначає, що Галина Миколаївна не марнувала часу в своєму великому житті, вона сумлінно працювала на кожній роботі, вдумливо вивчала і переймала життєвий досвід старших і сама щедро ділилася з людьми тими надбаннями.

Галина Мельник народилася 1937 року в історичному містечку Кодні. Маючи спеціальність зоотехніка, працювала в колгоспі. Пізніше разом із чоловіком поїхала в Казахстан піднімати цілину, звідки повернулася через три роки. Закінчила Житомирський педагогічний інститут.

Працюючи вчителькою, бібліотекаркою в Кодні, займалася дослідженням історії рідного краю. Вона стала одним із головних організаторів масштабного відзначення в Кодні 225-річчя Коліївщини. Могилу козаків відвідали на запрошення громади села і перший Президент України Леонід Кравчук, і його наступник Леонід Кучма.

Коднянський сільський голова Наталія Бовсунівська пригадала на зустрічі, як іще 1999 року вийшла перша збірка творів Галини Мельник, високо оцінена відомим поетом, тодішнім головою обласного літературного об’єднання імені Бориса Тена Валентином Грабовським. Саме він назвав талановиту землячку літописцем козацької Кодні. Після зустрічі з Валентином Болеславовичем Галина Миколаївна стала наполегливіше працювати й видала ще три книги.

Високу оцінку творчості Галини Мельник дали чимало учасників цієї зустрічі. А журналіст — ветеран Анатолій Онопрійчук, який редагував книжку «Вечір думає — а ранок знає», підкреслив, що прозові твори Галини Мельник навчають, як треба шукати правильний шлях у житті, вистояти в цьому складному світі, добиватися задуманої мети, а її поезія — патріотична, лірична, бентежна.

Друзі, а саме вони вітали талановиту землячку, сказали чимало слів шанування за її працелюбність, наполегливу пошукову роботу і прагнення бути корисною для суспільства і побажали Галині Миколаївні нових гарних надбань у творчості й житті.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар15062021

— Ну, з’їли яблука — нехай, а змія-то навіщо?— Спокусив аспід клятий…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки