У Житомирському музеї космонавтики ім. С.П.Корольова провели Всесвітній тиждень космосу. Програма тривала декілька днів, була дуже насиченою. Відвідувачі спілкувалися зі вченою-біологом Надією Адамчук-Чалою. У 1996 році вона проходила підготовку до польоту з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком та була його дублером.

На вихідних відбувся «космічний вікенд»: перегляд відеозапису балету Н.Сац «Аеліта» за мотивами однойменного фантастичного роману О.Толстого на музику Р.Глієра. Презентацію провів правнук Р.М.Глієра, доктор економічних наук, професор Кирило Новосельський. Перегляду передували лекції на космічну тематику.

В музеї виступали також музиканти; діяли локації роботів; відбулись перегони на космотрасі; пройшли телевізійна подорож у минуле, модний показ та лайт-шоу. Музейники демонстрували старовинне астрономічне обладнання і навіть давали «помацати» справжній метеорит. Також діяли майстер-класи, фото-зони. Бажаючим робили «космічний боді-арт». Цікавою була виставка з музею коштовного та декоративного каміння із Хорошева, де гостям пропонувалися конкурсні завдання. Переможці отримували сколи натурального кварцу. Пропонували гостям і поліську чайну церемонію із пригощанням іван-чаєм і «живим» хлібом під звуки дримби та кобзи. Про гороскопи розповідала астролог.

Погода

Веселим олівцем

Кар05072019

— Рідного чоловіка — чайником по голові! Невже вам його не шкода?— Шкода, звісно… Він же новий, емальований…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки