Фото Валентини БЕНДЕРСЬКОЇ.
Фото Валентини БЕНДЕРСЬКОЇ.

Житомирську область можна сміливо назвати краєм поетів. І не лише завдяки уславленим землякам минулих часів: Лесі Українці, Максиму Рильському, Борису Тену… Сьогодні також сотні жителів області відчувають у собі поетичне натхнення. Хтось пише поезії «у стіл», ще хтось — активно друкується, інші — об’єднуються в літературні групи та спільноти. А тепер поетів краю об’єднало ще й унікальне видання — перше подібне в нашій області. Воно має назву «ПАРК Шодуара». «ПАРК» — це абревіатура зі слів «Поетична антологія рідного краю». А до чого, запитаєте, тут барон де Шодуар? Для аури — суто житомирської, романтичної, таємничої, яка народжує дивовижні поезії місцевих майстрів слова.

Ініціаторкою та натхненницею створення такої книги стала житомирська поетеса Валентина Бендерська. Нині вона мешкає в Ізраїлі, але часто буває на батьківщині. «Втілення у життя цієї ідеї тривало понад два роки, — розповіла Валентина Бендерська. — За цей період місцеві поети (або їх родичі) надсилали мені свої твори. Загалом назбиралося понад 1800 поезій! Довелося «просіяти» їх шляхом відбирання найкращих віршів авторитетними літературознавцями з Ізраїлю та Росії. Зрештою до книги було включено 144 автори, кожен з яких представляє від одного до чотирьох віршів».

Книга вийшла унікальною, адже ще жодного разу під однією обкладинкою не збиралися так багато поетів Житомирщини. Тут є твори і відомих у краї майстрів поетичного слова (Володимира Шинкарука, Валентина Грабовського, Василя Головецького, Ігоря Живагіна, Марії Рудак та інших), і дебютантів, які ще ніде й ніколи не друкувалися. У списку авторів — і сучасники, і ті, хто нещодавно відійшов у Вічність. Окремими розділами подано поезію ініціаторки видання антології, а також історичне дослідження про родину Шодуарів.

Антологію випущено солідним для теперішніх часів тиражем — 1000 екземплярів. З них 500 книжок буде подаровано бібліотекам області, а решта продаватимуться у книгарнях. Придбати книгу (яка має всі шанси стати місцевим бестселером!) можна буде й під час презентації «ПАРКу Шодуара», яка відбудеться 23 жовтня (початок — о 17.00) в концертній залі Житомирського телецентру по вулиці Театральній. Поети Житомирщини декламуватимуть зі сцени свої вірші, які увійшли до поетичної антології.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар11082020

— Яке — «пив», ну, яке — «пив»? Лише одна цукерочка з лікером…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Лінки