У Новоград-Волинському вищому професійному училищі навчають професій, що нині є витребуваними на ринку праці. Серед юнаків багато охочих оволодіти також секретами столярної справи, навчитися різьбярству.

Колектив училища пишається музеєм учнівських виробів. Творчий доробок учнів і педагогів представлений у Житомирі та Києві. На міжнародному літературно-мистецькому святі «Лесині джерела» вироби з дерева, присвячені видатним постатям України, любові до рідної держави, повазі до її символів, також нікого не залишили байдужим.

— Обробка деревини — одне з найдавніших ремесел, що опанувала людина, — розповідає директор училища Микола Паламарчук. — Завдяки своїм чудовим властивостям дерево й нині залишається цінним та широко вживаним будівельним матеріалом. Ми навчаємо дітей виготовляти, складати та встановлювати віконні рами, сходові огородження, меблі, двері, корпуси легких суден, музичні інструменти та інші предмети. Під час навчання на старших курсах відкриваємо дітям загадковий та різноманітний світ різьбярства з усіма його напрямками, стилями, технікою виконання.

Микола Євгенович із гордістю розповів, що цього року із «червоними» дипломами їхній навчальний заклад закінчили Олександр Корнійчук і В’ячеслав Шеремет. Хлопці обов’язково будуть столярами високого рівня. Їхній молодший товариш по навчанню Гордій Костюк також робить упевнені кроки в оволодінні професією. Майбутній столяр, різьбяр по дереву та бересту, є переможцем і призером змагань «Кращий столяр училища».

 

Погода

Веселим олівцем

Кар26022021

— Сину, в кого ж такий вдався?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки