Фото зі сторінки у Facebook  «Замку Радомисль».
Фото зі сторінки у Facebook «Замку Радомисль».

Під такою назвою нещодавно на базі історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль» відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізованого одягу й аксесуарів — етнофешншоу «Аристократична Україна».

Як зазначили організатори, етнофешншоу — це свято української краси, яке щороку збирає всіх, хто палко любить Україну.

Програма фестивалю складалась із трьох секцій показу. Перша — дефіле моделей в автентичному вбранні, де продемонстровані оригінальні та відтворені автентичні строї. Друга секція — демонстрація сучасного модного одягу та аксесуарів із етномотивами, а також дитяче дефіле. І третя секція — «Сама шила» — власні роботи представляли народні майстрині.

Це було справжнє свято української краси. Замкова площа стала декорацією для показу, в залах замку розмістилися нові виставки, а на зеленому острові — ярмарок.

У показах брали участь більше сотні моделей зі столиці, Дніпра, Львова, Вінниччини, Житомира, Черкащини, Донеччини, а також Малина, Радомишля, Коростенщини та 30 юних моделей.

На подіумі також був і татарський одяг, продемонстрований Всеукраїнським татарським культурним центром «Туган Тел». Оплесками присутні зустріли виконання татарської пісні оперною співачкою Разією Узбековою. Національне палестинське вбрання та вбрання кримських татар показала жіноча громадська організаціїя «Мар’ям» Ісламського культурного центру Києва.

Також гості побачили японське кімоно, надане для показу Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського. Латвійське дівоче вбрання краю Замгале представила радник посла Латвії в Україні Олена Бабушкіна. Під час показу були продемонстровані національні строї Малайзії, надані посольством Малазії в Україні.

У залах замку на манекенах унікальні оригінальні українські строї продемонстрував етнографічний відділ Житомирського краєзнавчого музею, а сучасне стилізоване вбрання було показане студією «Гойра» (дизайнер Ірина Христинич) зі Львова. Під час свята була відкрита нова виставка «Ікони під час війни» (ікони на ящиках з-під снарядів, набоїв, мін) художників Софії Атлантової та Олександра Клименка. Автори були присутні на відкритті та розповіли про цілі благодійного проекту.

Своєрідною «родзинкою» заходу стало те, що кожен із його учасників міг взяти участь у майстер-класах із вишивання й ткацтва.

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки