Свято, яке колись народилося як суто міський захід, нині має статус міжнародного. Відтак щороку, в липні, до Новоград-­Волинська приїздять сотні гостей з усіх куточків області та з різних регіонів країни і навіть з­-за кордону.

— «Лесині джерела» були започатковані ще у 1987 році, — зауважив під час зустрічі з почесними гостями свята Новоград-­Волинський міський голова Віктор Весельський. — І ось уже у тридцять перший раз, незважаючи на всі труднощі сучасного життя, наше місто проводить свято українських поезії, літератури і мистецтв — у пам’ять про славетну Лесю Українку. В ці дні нас всіх єднають любов і повага до безсмертного слова доньки Прометея.

Чим позначилися цьогорічні «Лесині джерела»? Організатори підготували ціле гроно цікавих творчих заходів, якими наповнилося триденне свято. Окрім традиційних виставок та екскурсій в музеях міста, було піднесено кілька цікавих сюрпризів. У будинку культури експонувалася виставка «Кременець та Почаїв очима Лесі Українки» — старовинні фотографії цих місць, зняті приблизно в ті роки, коли там бувала поетеса. Дослідниця Лариса Мірошниченко представила на розсуд читачів свою книгу «Михайло Косач» — про брата Лесі Українки. Театральні діячі з Волині привезли до Новограда поетичну виставу «Музичні химери» за Лесиними творами.

А ще в дні свята у місті відбулися два традиційні творчі змагання. Вже у вісімнадцятий раз пройшов усеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки». Водночас у музеї Косачів відбувся ХІІІ Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова.

Відзначали на Лесиному святі й лауреатів премії її імені, яку вручили від обласного відділення Українського фонду культури. Лауреатами стали письменники Світлана Соболевська та Олександр Кухарчук, майстер народної творчості Наталія Гофінгер-­Бугайчук, диригент-­хормейстер Ірина Навоєва, громадський діяч Сергій Мохнюк, доктор філософських наук Олена Поліщук та голова товариства «Музейна родина» Юрій Дебич.

Святкові заходи не обмежилися лише приміщеннями музеїв та будинком культури. «Лесині джерела» струменіли й на вулицях міста. Просто неба на концертних майданчиках виступали самодіяльні музичні та хорові колективи. У міському парку свої вироби представили десятки майстрів народного мистецтва та традиційних ремесел, які приїхали з різних міст і сіл країни. В центрі міста фактично не було де проштовхнутися — більшість городян вийшли на вулиці, аби долучитися до святкувань. Учасників свята та глядачів не налякав навіть дощ, який кілька разів рясно поливав місто впродовж святкових днів.