Перше враження, яке виникає при погляді на ці картини, — та це ж модний нині формат 3D! Великі полотна з різними сюжетами мовби переливаються світлом і тінню, створюючи неймовірне враження об’ємності. І лише підійшовши ближче, вражено розумієш — ефект 3D створюють… нитки, зв’язані гачком!

«В’яжу я давно, вже понад чверть століття, — розповідає авторка картин, пенсіонерка Валентина Дем’янчук. — Переважно в’язала серветки та скатертини. А років з десять тому вирішила створювати за допомогою філейного в’язання великі картини».

Свій десятирічний творчий доробок (майже 30 полотен та півтора десятка скатерок і серветок) майстриня з
с. Кам’янки Житомирського району представила на розсуд глядачів в одному із залів Житомирської обласної наукової бібліотеки. Її в’язані гачком картини зображують і релігійні сюжети («Ісус», «Мадонна»), і романтичні («Танго», «Гейша»,

«Дівчина-дерево»), і види природи («Перша троянда», «Ірис», «На болоті»). Є навіть реалістичний портрет одного з ідолів ХХ століття — легендарної Мерілін Монро. А найбільша з-поміж картин, «Полювання», має просто-таки велетенські розміри — 125 на 310 сантиметрів, відтак її площа сягає майже 4 квадратних метри!

«Всі ці великі картини я в’яжу цільним способом, а не частинами, — пояснює Валентина Іванівна. — Звісно, це довга і клопітка праця. Рамки для натягування ниток роблю з підручних матеріалів — використовую дерев’яні обналичники та штапики. А для овальних полотен рамкою слугує… зігнута пластикова труба для води!».

Улюблене хобі в’язальниці вимагає не лише гостроти зору, вправності рук та наявності вільного часу, а ще й фінансових витрат. Адже нитки зараз коштують недешево. Майстриня використовує в роботі і льон, і бавовну, і синтетику. «Один моток коштує нині 23-25 гривень, — зізнається Валентина Дем’янчук. — Приміром, на «Іриси» у мене пішло 11 мотків, а на «Гейшу» — 18. Ось і рахуйте. Добре, що мені допомагають доньки і знайомі — часто дарують мотки ниток, аби підтримати мою творчість».

Відвідувачі виставки подовгу зупиняються біля кожної з в’язаних картин. Дехто зблизька детально роздивляється мереживо ниток, а потім відходить на кілька метрів. І враз хитросплетіння вузликів мовби перетворюється на об’ємні картини, кожна з яких свідчить — звичайним в’язальним гачком можна творити справжні дива.

Погода

Веселим олівцем

кар16082019

— Я тобі покажу, як красти, негіднику!— Покажіть, дядечку, покажіть. А то мене вже тричі ловили…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки