Мистецькі зустрічі для людей з обмеженими фізичними можливостями часто організовує ГО «Берегиня Полісся». Щомісяця учасники збираються в будинку культури УТОГу міста Житомира.

За півроку жінок навчили писати писанки, мотати ляльки­мотанки, плести кошики з трави, робити декоративне панно тощо. За словами голови організації Ольги Маньковської такі посиденьки популярні як для молоді, так і для старших вікових груп. Приємно, що є постійні учасниці. Жінкам подобається навчатися новому. Тим паче, що всі вироби вони забирають із собою додому, а майстер­класи проходять безкоштовно.

Цього разу на зібранні вчилися вишивати серветки технікою квадратикової мережки. Майстер­клас запросили провести майстриню народної творчості з вишивки і витинанки Світлану Прохорчук.

— Мережки, як і інші ажурні техніки, характерні для Житомирщини. Це гарна і популярна оздоба жіночого та чоловічого одягу. Мережка може бути як окремим елементом вишивки, так і основним мотивом. Наприклад, такою мережкою можна зашити весь рукав або зробити вставочку чи полосу. Вишивають мережкою серветки, доріжки, наволочки, штори, будь­який одяг. Окрім обрядових рушників, на яких забороняється різати і вирізати. Просту серветку квадратиковою мережкою можна вишити за дві­п’ять годин.

Такі зустрічі триватимуть і далі. Організатори планують багато цікавого та запрошують долучатися всіх людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

Погода

Веселим олівцем

кар16082019

— Я тобі покажу, як красти, негіднику!— Покажіть, дядечку, покажіть. А то мене вже тричі ловили…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки