цим романсом на слова Лесі Українки та музику Кирила Стеценка розпочала свій перший концерт у Житомирі наша молода співачка Галина Довбиш. Концерт, що так і називався — «Стояла я і слухала весну», проходив у Домі української культури і зібрав у слухацькому залі чимало митців та шанувальників музики.

То про що ж говорила молодій співачці та слухачам концерту духмяна житомирська весна, пропахла молодим зеленим листям, цвітом каштанів та білої акації, оздоблена солов’їним співом?

Насамперед, нагадала, що Житомир здавна був потужним осередком української культури. Тут жили і творили Борис Лятошинський і Віктор Косенко, Олександр Олесь та Борис Тен, Іван Сльота і Леся Українка. Прекрасні романси на їхні музику та вірші, що вже стали класикою, виконувала Галина Довбиш.

Весна нагадала й про те, що в наші непрості часи, коли віковічні прекрасні традиції української музики все більше витісняються нав’язуваними зарубіжними «фестами» і «квестами», потрібно все­таки утверджувати своє мистецтво, адже перед ним схиляється весь світ.

Галина Довбиш блискуче виконувала не тільки українські романси, а й народні пісні: ліричні, жартівливі, історичні. «Утоптала стежку», «Ой, не світи, місяченьку», «Ти до мене не ходи» та інші, які ще раз підтверджують, що ніякі життєві випробування, які випали на долю українського народу, не зламають його сили духу.

— З юних літ я відчуваю красу і мелодику української мови, — говорила Галина Довбиш. — Знаю, що на світовому конгресі філологів у 1924 році за мелодикою звучання та багатством словникового запасу серед усіх мов світу українська посіла друге місце — після італійської. Тож мені дуже хочеться пропагувати та підтримувати і українську мову, і українську пісню...

Любов до музики, до пісні в душу Галини Довбиш увійшла, мабуть, ще з маминою колисковою, що її співала для донечки дириген-т­хормейстер, композитор, музикант і співачка Ірина Навоєва. Вона — заслужений діяч мистецтв України вже багато років викладає в Житомирському музичному училищі ім. В.С.Косенка. Навчає талановиту молодь, пише музику на вірші відомих українських поетів.

Галина ж почала займатися музикою з п’яти років. Спершу — в Житомирській музичній школі № 2, потім навчалася в Житомирському музичному училищі, далі — в Одеській музичній академії на двох спеціальностях — фортепіано і вокал, була солісткою студентського ансамблю «Мрія».

Нині Галина Довбиш повернулася до Житомира. Як і мама, викладає в музичному училищі. Рідна земля завжди додає натхнення й артистизму, що підтвердив і високий рівень концерту.

Крім Галини Довбиш, у концерті українського романсу брали участь ще й студенти музичного училища імені В.С.Косенка. На скрипці грали Антон Геут та Ірина Лебіга, на альті — Яна Самосуд, на віолончелі — Анастасія Мельниченко та Інга Федоренко. Концертмейстером була Наталя Бодашко, ведучою — Наталя Васьковська.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар16072019

Отак діє реформована медицина.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки