До Дня Андрія в обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді пройшли вечорниці. Працівники закладу створили святкову атмосферу, зацікавили та організували учнів, а представники двох громадських організацій із задоволенням провели свято.

Присутнім розповіли про різні види молодіжного дозвілля, яке було в Україні в давнину, як і де проходили вечорниці, чим займались дівчата та хлопці. Свято Андрія не буває без ворожінь, особливо — на вдале заміжжя. Організатори запропонували юні теж поворожити. Дівчата радо відгукнулись. За тим, яке кому поліно дісталось, ворожили, який парубок буде парою: чи високий, чи багатий, чи гоноровий. Також міряли чоботами підлогу, намагаючись зрозуміти хто ж першою «віддасться», а покладений під чашку предмет «підказував» дівчатам, що на них чекає наступного року.

Після ворожінь на свято завітали хлопці й талановито розіграли свій «сценарій». Парубки розповіли про зроблені ними «збитки» в традиційному варіанті та з елементами сучасності. Принесли різний непотріб у подарунки. Однак дівчата забажали подивитися, які ж ці хлопці вправні, тож запропонували низку конкурсів. Парубкам не було легко. Вони і млинці на швидкість робили, і білизну вішали, і кульки надували, і визначали крупи на дотик. Врешті-решт дівчата подарували переможцям цукерки та дозволили шукати калиту.

Обрядовий корж урочисто намастили медом, посипали маком, прикрасили червоною стрічкою і підняли вгору. Основне обрядове дійство андріївських вечорниць розпочалося. Калитинський був вправним. Бажаючи кусати калиту, «коцюбинські» їхали верхи на коцюбі та виконували забаганки публіки (пострибати, прочитати вірш, а українські пісні співали гуртом) та смакували коржем. Бавилися, аж поки не зламали держака під калиту. Після цього зі сміхом розділили її між собою. Свято завершилося хороводами та чаюванням.

Погода

Веселим олівцем

Кар14122018

— І не соромно вам при сторонніх кохатися?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки