Косу щастя та ляльку-долю плели жінки в Домі української культури. Майстер-клас організувала та провела ГО «Роднік» за підтримки управління культури Житомирської міської ради.

Час для створення ляльки-долі обрали не випадково. Саме в цю пору жінки покращують власну долю, наповнюють себе та родину, гармонією, ладом, любов’ю. Принаймні, у це вірили наші пращури.

Цей оберіг створюють, коли є потреба нагальних змін. Ляльку-долю починає мотати дівчина, яка досягла статевої зрілості, вже готова до дітонародження. До семи років донька знаходиться в аурі мами, до чотирнадцяти — під опікою роду батька, а далі переходить на свою долю, — гласить народне повір’я. Канонів, як має виглядати лялька, нема: її мотають як з ниток, так і з матерії. Єдиною обов’язковою умовою для такого оберегу є довга коса, адже в косі знаходиться сила жінки.

«Косу щастя ми вирішили сплести сьогодні не випадково. Ми створили її для всіх житомирянок з найкращими побажаннями добра, радості, любові, які передали своїми відчуттями. Перед плетенням провели медитацію і з чистими серцями та думками кожна з нас підходила до коси, плела її, замовляючи все найкраще, що ми тільки могли побажати житомирянкам», — розповідає заступник голови ГО «Роднік» Світолада Барсукова.

Коса щастя знаходитиметься у фойє Дому української культури. Учасниці майстер-класу прикріпили її до ляльки-Рожаниці. Таким чином кожна відвідувачка зможе доторкнутися до оберегу та приєднатися до добрих побажань.

Погода

Веселим олівцем

Кар19102018

— Вам пакет з ручками чи без?— Якщо можна, то з ніжками — щоб поруч ішов…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки