У Житомирі з ініціативи служби зайнятості відбувся загальноміський ярмарок професій «Студмістечко-2017». У ньому взяли участь близько 2,5 тис. випускників загальноосвітніх шкіл міста і району, представники майже 20 навчальних закладів Житомира та Києва, волонтери Корпусу Миру США.

Цікава та насичена програма ярмарку мала на меті допомогти майбутнім випускникам професійно зорієнтуватись та скоригувати свої професійні плани відповідно до сучасних потреб ринку праці.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх у залі школярів, директор обласного центру зайнятості Галина Корінна акцентувала їхню увагу на тому, що вибір професії — дуже відповідальний момент у житті людини, це — як друге народження. «Щоб ваш вибір був вдалим і в майбутньому ви знайшли потрібну роботу та отримували задоволення від неї, обирайте професію свідомо. Враховуйте і свої здібності, і перспективи подальшого працевлаштування. Службі зайнятості досить часто доводиться мати справу з людьми, які стали безробітними саме через незатребуваність їх у роботодавців. Кожного третього безробітного ми працевлаштовуємо лише після додаткового професійного навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації. Тільки цього року таке навчання пройшли 4,4 тис. безробітних», — зазначила вона.

У холах Житомирського агротехнічного коледжу, де проходив ярмарок, з’явились вулиці Медична, Педагогічна, Технічна, Будівельна, Комерційна, Сервісу і дизайну, провулок Творчий, проспект Знавців, алея Офіцерська, площа Університетська та Аграрна площа.

Запрацював секретаріат навчальної частини студмістечка, де учасники зібрання отримували студентські квитки, залікові книжки, путівники з представленими навчальними закладами та смайлики для голосування, щоб після закінчення заходу віддати свій голос за найпривабливіший для вступника навчальний заклад.

Профконсультанти служби зайнятості за допомогою експрес-методик допомагали школярам зорієнтуватись у розмаїтому світі професій та обрати ту єдину, що визначить вектор усього трудового життя. Більше 60 учнів скористалися такою послугою.

Двадцять п’ять презентаційних платформ приймали школярів на ярмарку професій та відкривали для них нові грані вже відомих професій, допомагали утвердитись у професійному виборі.

Хлопців приваблювали можливістю спробувати себе у зварювальних роботах, навчали елементам різьбярства по дереву, відкривали таємниці художньої штукатурки, зваблювали запальною музикою, демонстрували технічні новинки — роботи, дрони, виготовлений власноруч 3D принтер.

Дівчатка захоплювались майстерністю перукарів, віртуозністю офіціантів у сервіруванні столу, вправністю кухарів у приготуванні закусок та салатів, переглядали показ одягу учнів-моделей, мали змогу зробити тимчасове тату у майстрів-випускників.

Охочі посадити дерево вчились майстерності у професіоналів, любителі природи спостерігали через скло за життям цілого вулику бджіл, вивчали під мікроскопом те, що приховане від ока людини. Представники медичного та фармацевтичного напрямків навчали дітей тонкощам гігієни, знайомили із лікувальними властивостями трав’яних чаїв. Ті, хто бажає пов’язати своє майбутнє із захистом Вітчизни, юрмились біля військових.

За 10 місяців 2017 року обласна служба зайнятості провела 1080 профорієнтаційних заходів для 20,7 тис. школярів загальноосвітніх шкіл області (ярмарки кар’єри, професіографічні екскурсії, інтерактивні заходи, профорієнтаційні уроки, ярмарки професій та ін.).