Як уже повідомляла «Житомирщина», 16 листопада відбулися врочистості з нагоди відкриття КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради.

Це була хвилююча подія, в якій узяли участь представники органів влади, громадського та медичного загалу. А відкрили її студенти, виконуючи гімн «Віват, велична альма­матір». А затим була розповідь про шлях медичного закладу, який розпочався ще в 1875 році, про його відомих керівників і колективи, котрі пройшли й грізні роки Другої світової війни, й труднощі пошуків та перемог, шлях становлення від маленької фельдшерської школи до медичного інституту.

Виступивши з вітаннями, голова обласної ради В.В.Ширма зазначив, що до нинішнього дня колектив рухався крок за кроком, формуючись у вуз, який користується нині авторитетом і визнанням в Україні. Володимир Васильович відзначив велику роль у цьому ректора В.Й.Шатила, з ініціативи якого Житомирський інститут медсестринства набув статусу медичного інституту. У цих починаннях колектив інституту завжди підтримували керівники обласної ради та депутатський корпус.

Заступник голови облдержадміністрації Я.М.Лагута зазначив, що нинішня подія є знаковою, бо створення медінституту збіглося з прийняттям медичної реформи. Від фахового рівня тих, хто закінчує вуз, залежить успіх у реформуванні галузі. Ярослав Миколайович висловив шану ректору В.Й.Шатилу, зауваживши: студенти мають пишатися, що вчаться в такому медичному закладі.

Тепло привітали колектив новоствореного медінституту представники медичної громадськості Новограда­Волинського, зазначивши допомогу свого часу в становленні закладу нинішнього мера В.Л.Весельського. Від керівників закладів охорони здоров’я передали щирі вітання головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ю.Я.Галінський, а також голова галузевої профспілки А.Ф.Супряга.

Із хвилюванням подякував за вітання ректор Житомирського медичного інституту, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України В.Й.Шатило, відзначивши великий вклад педагогів та студентів.

В.Й.Шатило, група викладачів були відзначені грамотами та подяками облдержадміністрації, обласної ради, обкому профспілки. Колективу нового вузу вручено сертифікат на премію в розмірі 500 тисяч гривень.
Враховуючи важливість цієї події, спеціальний кореспондент «Житомирщини» зустрілася з ректором медичного інституту В.Й.Шатилом і попросила відповісти на ряд запитань.

— Вікторе Йосиповичу, ви давали інтерв’ю нашій газеті, коли очолили Житомирський медичний коледж, потім — коли завдяки вашим наполегливості та ініціативі він трансформувався у перший в Україні Інститут медсестринства. Тож тепер, коли заклад набув нового статусу, нашим читачам було б цікаво дізнатися, яка мета цієї реорганізації.

— Мета дуже важлива — відкриття нових спеціальностей у галузі знань «Охорони здоров’я»: фізична терапія, ерготерапія, громадське здоров’я, лабораторна діагностика. Це дасть змогу готувати спеціалістів для потреб галузі, розширити доступність медичної освіти для молоді області.

— Пригадую, коли ви прийшли на посаду директора медколеджу, тут був лише один кандидат медичних наук у вашій особі. Тепер у вузі працюють чимало педагогів­учених.

— Ось це варто особливо відзначити. Я чудово розумів: щоб розвивати заклад, потрібен досвідчений, сучасного спрямування викладацький склад. Тож усіляко сприяв не лише творчому розвитку, а й розвитку наукового потенціалу педагогічного колективу. Створена була вчена рада. За останніх 10 років 27 співробітників інституту здобули науковий ступінь, у тому числі 5 — доктора медичних наук. Науково­педагогічні працівники створили значну кількість об’єктів інтелектуальної власності: 2648 публікацій у професійних виданнях, 58 монографій і розділів у них, 84 підручники й посібники, 224 методичних рекомендацій, патентів, нововведень.

— Коли ви очолили коледж, то завели скриньку студента, куди можна було вносити свої пропозиції, критичні зауваження. І молодь відчула, що її думка — важлива, з нею рахуються. А конкретно, що дало таке пробудження студентської ініціативи?

— І тоді, й понині вважаю, що головною постаттю в закладі є студенти. Наше завдання — прислухатися до них; не лише давати їм знання, а й сприяти розвитку інтелекту, творчості. Таким ставленням ми багато чого досягли.

Щороку наші студенти, як і науково­педагогічні працівники, представляють свої дослідження на з’їздах, конгресах, симпозіумах, науково­практичних конференціях та наукових форумах різних рівнів в Україні та за кордоном. У період 2008 — 2017 років захищено 135 магістерських науково­прикладних робіт, а 41 наукове дослідження отримало дипломи та відзнаки на міжнародних наукових конгресах молодих учених. Магістри­медсестри поповнюють лави педагогів медучилищ та коледжів. До речі, інститут підготував близько 1,5 тисячі бакалаврів і магістрів з медсестринства. Ось таке фахове й творче зростання студентів є нашою гордістю.

— Відомо, що поступово інститут виходив за межі України, наводячи, як мовиться, мости з зарубіжними навчальними закладами охорони здоров’я. Яка нині орбіта такої співпраці?

— Орбіта наших зв’язків справді дуже розширилася. Інститут співпрацює з провідними навчальними закладами, благодійними організаціями та клініками країн Європи та Америки. Він — учасник міжнародних проектів з різних напрямів охорони здоров’я й розвитку освіти: Еразмус; програма «Тасіс» — під егідою ВООЗ; реформування охорони здоров’я — під патронатом Євросоюзу; міжнародного проекту «МATRA»; Дитячого фонду ООН.

— Коли буваєш в інституті, то очі розбігаються від різних грамот, дипломів, відзнак. Як мовиться, за працю — й честь.

— І цим пишаємося. Справді, відзнаки є. Так, Асамблея ділових кіл України визнала наш навчальний заклад лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба» з врученням Знаку якості. Удостоєний інститут грамоти профільного Комітету Верховної Ради, МОЗ України, Національної академії меднаук та медаллю «За охорону здоров’я нації». Інститут — неодноразовий дипломант Міжнародних спеціалізованих виставок навчальних закладів. Має почесне звання «Лідер вищої освіти України», 5 золотих медалей, «Гран­прі» за інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології. Інститут — у топ­десятці вищих навчальних закладах такого профілю в Україні.

Тепер, у новому статусі, перед нашим вузом відкриваються більші перспективи, новий рівень підготовки кадрів. Це зобов’язує нас працювати творчо, в сучасному ритмі, цілеспрямовано.