Учні дев’ятого класу (зліва направо) Руслан Осика, Віталій Кодратюк разом із заступником директора з навчально­виховної роботи О.Л.Чехун на одній із навчально­дослідних ділянок.
Учні дев’ятого класу (зліва направо) Руслан Осика, Віталій Кодратюк разом із заступником директора з навчально­виховної роботи О.Л.Чехун на одній із навчально­дослідних ділянок.

За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання Ягнятинська загальноосвітня школа Ружинського району посіла в області 18-те місце. Директор школи Світлана Шістопал із гордістю розповідає про те, що минулого року в рейтингу вони були лише на 43-ій сходинці.

— У районі ми — найкращі, — говорить Світлана Іванівна. — Це — заслуга не лише випускників, а й їхніх батьків, усього колективу нашої школи. Докладаємо багато зусиль для того, щоб виховати дітей чесними, добрими, працьовитими, розумними та підготувати їх до самостійного життя.

Нині в Ягнятинській загальноосвітній школі навчається 91 дитина. Цього року до школи прийшли шість першачків. Стільки ж учнів навчаються у випускному одинадцятому класі. Так сталося, що лише декілька десятикласників здобувають середню освіту за індивідуальним планом.

— У нас був чудовий дев’ятий клас, — говорить Світлана Шістопал. — Із чотирнадцяти четверо учнів отримали свідоцтва з відзнакою. Але пролунав останні дзвоник, позаду залишилися іспити, а діти вирішили в подальшому навчатися не в десятому класі, а у коледжах. Вони — на повному державному забезпеченні, здобувають професії, що витребувані нині на ринку праці.

На переконання Світлани Іванівни, навчатися у школі з поглибленим вивченням математики — важко, адже дев’ять годин занять із цього предмета на тиждень не кожна сільська дитина подужає. Навчальний заклад також є експериментальним. Учні старших класів вивчають фінансову грамотність. Директор вважає, що за цим — майбутнє.

Директор школи Світлана Іванівна Шістопал.
Директор школи Світлана Іванівна Шістопал.

Учні школи разом із учителями беруть участь у науково-дослідницькій роботі обласного екологічного центру, багато років поспіль представляють область на Всеукраїнському зльоті виробничих трудових аграрних об’єднань. Цього року з форуму привезли два дипломи за свої роботи. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Ользі Леонідівні Чехун, учням, котрі працюють на навчально-дослідних ділянках, подобається доглядати за рослинами, квітами, вирощувати розсаду для школи, овочі, займатися науково-дослідницькою роботою. А зібраний ними урожай можна побачити на столах у їдальні. У школі, до речі, є й ділянка із понад 30 видами лікарських рослин.

— У майбутнє дивлюся з оптимізмом, — говорить Світлана Іванівна. — Свого часу, коли мало хто вірив у реалізацію дванадцятибальної системи оцінювання учнів, саме наш навчальний заклад був першим у районі, що реалізував зміни в оцінюванні. Ми помилялися, але рухалися вперед. Вважаю, що сучасні вчителі повинні бути молодими, енергійними, готовими постійно навчатися. Таким є наш педагогічний колектив.

Не може Світлана Іванівна собі уявити вчителя, котрий не співпрацює з науковцями. Хвалиться, що до них у школу приїздив доктор педагогічних наук, професор, завідуючий кафедрою гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету Іван Підласий. Майстер-клас від міжнародного експерта із питань освіти обов’язково стане їм у нагоді.

Світлана Іванівна постійно цікавиться новаціями в освітянській галузі, намагається реалізувати їх у своїй школі. На стіні її кабінету — багато відзнак, подяк, почесних грамот, дипломів, сертифікатів за звитяжну працю.

Учитель молодших класів Л.І.Княвчук разом зі своїми першокласниками.
Учитель молодших класів Л.І.Княвчук разом зі своїми першокласниками.

— Колектив школи, крім організації належного навчання, опікується й вирішенням інших питань, — говорить Світлана Іванівна. — Наприклад, цього року вдалося замінити частину зі 180 старих вікон на металопластикові. Не ми, а батьки вирішували, як буде краще. Тому визначали класи для першочергового переобладнання вікон, збирали гроші, без сторонньої допомоги виконували монтажні роботи. Нас підтримали у районній раді, райдержадміністрації, народний депутат України Олександр Ревега.

Найбільше директора та колектив школи нині турбує, що з кожним роком у Ягнятині залишається все менше мешканців. Молодь виїжджає з рідного села, бо не може знайти роботу. Освітяни сподіваються, що з часом ситуація зміниться на краще.

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд08052018

На Михайлівській — звуки музики.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки