У Житомирському агротехнічному коледжі проведення Дня студентського самоврядування вже стало не просто традицією, а своєрідним випробуванням на зрілість, випробуванням на лідерські амбіції кращих його студентів. І слід зазначити, це не проходить спонтанно, студенти до цього відповідального кроку готуються заздалегідь і завжди помітно хвилюються. Адже в коло їхніх обов’язків входить не лише проведення лекцій чи заміна того чи іншого педагога або культорганізатора. А це і адміністративна відповідальність: протягом дня дублери «заповнюють» буквально усі кабінети — завідувачів відділень, заступників директора, включаючи і посаду директора.

З цієї нагоди готується відповідний наказ, у якому зазначається: з метою створення умов самореалізації особистості студентів і формування у них організаційних навичок, лідерських якостей, відповідальності за результати своєї праці у коледжі проводиться день студентського самоврядування. А далі — найголовніше: на кожну з посад призначаються дублери, причому, на конкурсній основі. І як би це не було складно та відповідально, жодна з вакансій не залишається не зайнятою. Бо кому не хочеться побувати в ролі викладача, прочитати лекцію, пожурити когось за запізнення чи незібраність або ж навпаки — похвалити за активність, обізнаність та вдалий конспект. Власне, проявити себе та відчути усю складність нелегкої, відповідальної праці викладачів.

Цього разу дублерами стали понад 100 студентів­-активістів, які успішно навчаються. Із самого ранку на урочистій лінійці заступник директора коледжу з навчальної роботи Л.П.Веремій (директор на той час перебував у відпустці) передала свої повноваження дублеру — третьокурснику, старості групи ЕРМ-­31 Василю Шикалову. Виконуючий обов’язки директора зачитав свій перший наказ, за яким кожному викладачу та членам адміністрації були призначені дублери на цей день. Отримавши нові повноваження, студенти розійшлися по аудиторіях та приступили до виконання своїх нових обов’язків.

А «новий директор», як і належить, почав проводити свою першу адміністративну нараду. У цей час до коледжу завітали журналісти, аби взяти в нього інтерв’ю. У приймальні довго чекати не довелося. Оперативно «роздавши вказівки», він розпорядився якийсь час його не турбувати, адже слід зібратися з думками, посада ж бо зобов’язує. Відтак і перша прес­конференція була напрочуд динамічною та пройшла успішно.

На великій перерві було проведено ряд розважальних заходів та змагань, представлено виставку народної, декоративної та технічної творчості. Особливу увагу журі було звернуто на виставку стінгазет. У фойє коледжу студенти у досить креативній формі ще і ще раз нагадали своїм викладачам, що їх тут люблять, шанують і поважають. Серед кращих визнано роботи студентів групи А­11 (відділення «Агрономія») — 1­-ше місце; ЕМ­21 (економічне відділення) — 2-­ге місце; БЦІ­12 (відділення «Будівництво та цивільна інженерія») — 3-­тє місце.

Ну, а завершальним акордом свята став танцювальний флешмоб. Власне, тут уже студенти разом з викладачами могли «позмагатися» в караоке, проявити свої творчі здібності, розважитися «на повну». Бо уміють в нас і працювати, і відпочивати. А організаторами усіх розважальних заходів та інтелектуальних конкурсів були дублери — заступник директора з виховної роботи, студентка групи ВП­31 Богдана Безпальчук та культорганізатор, студентка групи А­31Б Катерина Панасюк.

На заключній лінійці нові керівники адміністрації за підтримки профспілкового комітету нагородили дублерів­переможців. Ними стали: Ірина Андрощук, студентка групи А­31Б (3­тє місце); Артем Остапчук, студент групи ПЕ­31 (2­ге місце). Ну, а найкраще спрацювала студентка групи БЦІ­22 Наталія Крючко, яка й виборола перше місце. Усі вони отримали грамоти, схвальні оплески та щирі вітання одногрупників і своїх наставників. Затим повноваження влади знову були передані їх повноправним власникам.