Під час роботи у Бердичівському районі та місті Бердичеві голова облдержадміністрації Ігор Гундич вирішив декілька важливих питань, спрямованих на поліпшення життя мешканців області. Зокрема, у селищі Гришківцях перевірив хід робіт із термосанації приміщення гімназії, надання допомоги постраждалим унаслідок випадання граду, а в Бердичеві контролював, як за кошти Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету виконуються реставраційно­ремонтні роботи в будівлі міського театру та провів виїзне засідання обласної комісії з питань техногенно­екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

— Нещодавно мав серйозну розмову із керівниками підрядних організацій, адже незадоволений роботою на об’єктах, ремонт яких фінансується з Державного фонду регіонального розвитку, — зазначив у Гришківцях Ігор Гундич. — Я є жорстким менеджером і готовий контролювати виконання поставлених завдань 24 години на добу.

Ігор Гундич розповів, що побачив суттєві зрушення після попередньої перевірки та розмови з підрядниками.

— Як і обіцяв, я перевіряю хід, темпи і якість робіт на об’єктах, реконструкція яких фінансується з ДФРР, — зазначив Ігор Гундич. — Утеплення та зовнішнє оформлення Гришковецької гімназії — одне із кращих в області. Нині темпами робіт задоволений на 90%. У такому навчальному закладі учням буде приємно навчатися. Сподіваюся, що всередині гімназії наступного року буде також зроблено сучасний ремонт відповідно до вимог нового освітнього простору. У гімназії буде й сучасна медіатека.

За словами керівника облдержадміністрації, наступного року в області буде більше навчальних закладів, приміщення яких після утеплення ремонтуватимуть під проект НУШ (нової української школи), яким передбачено яскраво оформлені класи з новими меблями та обладнанням, креативні зони відпочинку, сучасні їдальні.

Загальна кошторисна вартість термомодернізації Гришковецької гімназії становить 8841,8 тис. грн. Об’єкт фінансується з ДФРР та місцевого бюджету на умовах 10% співфінансування. Йдеться про комплексну термосанацію навчального корпусу, а саме: виконання робіт з утеплення фасаду, цокольної частини будівлі та покрівлі. Минулого року в межах наявного фінансування було частково замінено віконні блоки на енергозберігаючі.

У Бердичеві Ігор Гундич цікавився якістю виконання реставраційно­відновлювальних робіт на приміщенні міського театру. Спілкуючись із журналістами, він сказав, що об’єкти ДФРР, які цього року вводитимуться в експлуатацію, будуть символами якісних змін на Житомирщині. Тому для нього важливо, щоб якість виконання робіт та матеріали були найвищого рівня.

— Цей об’єкт є прикладом ефективної співпраці між обласними та міськими органами влади, який ми відкриємо вже до кінця цього року, — зазначив Ігор Гундич. — Думаю, що такі проекти — рідкість в Україні. Адже сьогодні, незважаючи на проведення антитерористичної операції на Сході України, ми відроджуємо пам’ятки культури. Ми додамо ту частину грошей, якої не вистачає для завершення ремонту. Сподіваюся, що наступного разу в міському театрі будемо дивитися чудові вистави.

Міський голова Василь Мазур розповів, що відновлений міський театр у Бердичеві розрахований на 420 глядацьких місць, вісім із яких — для осіб з особливими потребами. Загальна кошторисна вартість проекту становить 28,3 млн. грн. З початку проведення будівельних робіт використано 15 млн. грн. з ДФРР та 9,9 млн. грн. із міського бюджету. Основні роботи підрядник ТОВ «Артхаус» на об’єкті виконав на 95%. Для завершення необхідно виконати технічні роботи, пов’язані з протипожежною безпекою, пусконалагоджувальні роботи у котельні та електросистемі, роботи з установлення сучасного звукового обладнання та освітлення.

На виїзному засіданні обласної комісії з питань техногенно­екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій голова облдержадміністрації наголосив на тому, що зібрано всі необхідні документи, аби після отримання висновків профільних департаментів звертатися за фінансовою допомогою до держави. Разом із цим, Ігор Гундич наголосив на відповідальності органів місцевої влади та на необхідності створити реєстр постраждалих і наданої допомоги.

Про хід ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 21 вересня, розміри завданих стихією збитків на території Бердичева та району членам комісії доповіли заступник міського голови Сергій Онофрійчук та голова Бердичівської райдержадміністрації Едуард Томашевський.

У місті за допомогою звернулися 3269 громадян. Від юридичних осіб станом на 5 жовтня міськвиконком отримав 58 звернень. Лише по місту постраждало понад 30 об’єктів комунальної власності (заклади культури, освіти, лікарняні заклади), зазнали пошкоджень понад 50% будівель та 40% споруд. Завдано значних матеріальних збитків: за попередніми підрахунками — на суму понад 62 млн. грн. Близько 2 млн. грн. виділено з місцевих резервних фондів. У Бердичівському районі град наробив збитків на суму понад 4,5 млн. грн.

Голова облдержадміністрації підписав розпорядження про виділення 4 млн. грн. резервних коштів для подолання наслідків аномального граду в місті та районі. На жаль фінансової допомоги з області та коштів із місцевих бюджетів недостатньо для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Тому комісія, враховуючи надані матеріали, вирішила попередньо класифікувати подію як надзвичайну ситуацію регіонального рівня, а, отримавши всі експертні висновки, звернутися за допомогою до Кабінету Міністрів України.
Фото автора.

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд27042018

Квітень — місяць цвітіння.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки