У Житомирі, на майдані імені С.П.Корольова, 23 серпня Державний прапор підняли заслужені майстри спорту України, вихованці обласної школи інвалідів Житомирської обласної ради Ігор Завіруха та Олег Антонюк, котрі посіли друге місце на XXIII Дефлімпійських ігор 2017 року з волейболу в Туреччині.

У церемонії підняття Державного прапора України участь взяли голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, їхні заступники, військовослужбовці, священнослужителі, мешканці міста.

Після спільного виконання Державного гімну України, спілкуючись із журналістами, Ігор Гундич і Володимир Ширма наголосили на тому, що День Державного прапора є святом для всіх житомирян, мешканців області та громадян України, адже після Революції Гідності символіка держави стала для кожного близькою та невід’ємною частиною життя.

Того ж дня за участю сімей полеглих під час Революції Гідності, віце­прем’єр­міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, керівництва облдержадміністрації, обласної ради, Житомирської міської ради, відомої співачки Анастасії Приходько, громадськості на майдані імені С.П.Корольова було урочисто відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні. Присутні вшанували пам’ять полеглих героїв молитвою за Україну та встановленням свічок і лампадок до підніжжя пам’ятника.

Геннадій Зубко зазначив, що відкриття цього пам’ятника для мешканців області є знаковою подією. Він насправді є одним із найкращих таких пам’ятників в Україні. Створила його талановита творча група, зокрема, автори проекту пам’ятника «Герої не вмирають» Юлія Герез­Гладка та Петро Герез. Пам’ятник представлений у вигляді об’ємного площинного триптиха та скульптури. Елементи триптиха виконані із трьох металевих листів розміром 2х8 м. Скульптура Героя на бетонному постаменті попереду триптиха виготовлена із напівпрозорого акрилу.

З нагоди свят у різних куточках міста відбулися фестиваль документального кіно просто неба Lampa.dok, «Фестиваль патріотичної пісні», демонстрування військової техніки, молодіжно­мистецька вечірка просто неба «Шевченко — open place»…

Відзначення Дня незалежності України в області, крім офіційних урочистостей, було насиченим цікавими культурно­розважальними заходами: концертами, фестивалями, виставками, ярмарками. В Житомирі, приміром, на вулиці Михайлівській відбулися вуличні читання поезії «Я люблю цю країну». Працівники обласної бібліотеки для юнацтва представили городянам вірші українських поетів ХХ—ХХІ століть про любов до Батьківщини — від дитячої поезії та пісенної лірики до балад та сучасної громадянської лірики. Найкращим учасникам читань організатори зробили в подарунок патріотичний аквагрим у кольорах національного прапора або тимчасове татуювання тризуба в техніці мехенді.

В обласному центрі також відбулися прем’єра національного художнього фільму «Червоний», міський турнір із шахів «Кубок Незалежності», фото­ярмарок з презентацією «Творчість без меж, або безмежна творчість», ретроспективна туристична  експозиція «Житомир для мандрівників», ЗD малюнки на асфальті, виставка­продаж товарів майстрів прикладного мистецтва, майстер­класи (плетіння з соломи, лялька­мотанка власноруч), святковий концерт до Дня незалежності України, святкова програма «Україна. Народжені вільними!», Disco­kalamut «Танцюй драйвово! Вільно! Незалежно!», фаєр­шоу.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити